Będą remonty w szkole na Zielonej

Avatar photoIrena Kuczyńska1 maja 20219min
Czoło.jpg
Wkrótce rozpocznie się modernizacja  budynku Zespołu Szkół Technicznych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego w Pleszewie. Poprawa infrastruktury edukacji zawodowej w powiecie pleszewskim kosztować będzie 4 703 439 zł, z czego prawie 4 000 000 zł to dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.
Budynek „technikum na Zielonej”, bo taka nazwa szkoły funkcjonuje w świadomości pleszewian, został oddany do użytku w 1963 roku. Od tej pory większych przeróbek nie było, jeśli nie liczyć przybudówki z przodu i dużej hali sportowej z tyłu budynku. Teraz ma być pięknie, co można zobaczyć na wizualizacji komputerowej.
Modernizacja obejmie: remont wnętrz, korytarzy, klatek schodowych i klas, przebudowę części administracyjnej, budowę ogólnodostępnej toalety dla osób niepełnosprawnych, schodów zewnętrznych wraz z montażem pochylni dla wózków inwalidzkich, wymianę całej instalacji centralnego ogrzewania z dwoma piecami gazowymi w kotłowni.

Projekt przewiduje wymianę instalacji: hydrantowej, elektrycznej, oświetleniowej, sygnalizacji przeciwpożarowej i awaryjno-ewakuacyjnej, sieci teleinformatycznej, internetowej oraz monitoringu. Szkoła na Zielonej zyska też nowe pomoce dydaktyczne: komputery, wózek widłowy, paletyzator, całą gamę stanowisk demonstracyjnych, zestawów egzaminacyjnych, modeli i przyrządów – wymienia rzecznik prasowy powiatu Tomasz Wojtala. 

W ramach projektu, w Centrum Kształcenia Zawodowego,  zaplanowano  remont pracowni praktycznej nauki zawodu z wyposażeniem w nowe obrabiarki: tokarkę CNC, frezarkę uniwersalną, stół obrotowy i wypalarkę plazmową oraz zakup dodatkowego sprzętu: zestawów komputerowych, projektora multimedialnego, spawarki i przyrządu do pomiaru geometrii kół i osi samochodów.
Wartość projektu to 4 703 439 zł, z czego 85 procent kosztów kwalifikowanych to dotacja z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska