Będą szukać wody znikającej z ciepłociągu

Irena Kuczyńska22 sierpnia 20212min
Spółdzielnia mieszkaniowa w Pleszewie próbuje zlokalizować miejsca, z których ucieka woda z sieci centralnego ogrzewania na osiedlu Reja w Pleszewie. Jest to 500 litrów wody na dobę. W związku z tym w środę i w czwartek wpuści do sieci ciepłowniczej zielony barwnik aby sprawdzić, czy woda z ciepłociągu nie przedostaje się do wody użytkowej.
Reja3-Kopia.jpg

Prosi mieszkańców bloków o obserwację wody płynącej z kranów w najbliższą środę i czwartek – powiedziała radiu Centrum Anna Konieczna – wiceprezes pleszewskiej spółdzielni.

Co godzinę z sieci centralnego ogrzewania na osiedlu Reja znika 20 litrów podgrzanej wody. Na osiedlu Mieszka I, które jest ogrzewane przez kotłownię przy Władysława Warneńczyka znika 0,5 litra wody w ciągu godziny.

Spółdzielnia próbuje więc wykryć nieszczelność w sieci ciepłowniczej na Reja, przez którą ucieka ciepła woda. Zastosowano urządzenia termowizyjne, rozkopywano ciepłociąg, naprawiano a woda wciąż znika.

W związku z tym, w porozumieniu z Przedsiębiorstwem Komunalnym oraz Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, spółdzielnia postanowiła sprawdzić, czy woda z sieci CO nie przedostaje się do wody użytkowej i wpuścić do instalacji ciepłowniczej środek CHEMPUR 2-5, który barwi wodę na zielono. Odbędzie się to w środę i w czwartek (25 i 26 sierpnia.

Barwnik posiada atest higieniczny, można się w takiej zabarwionej wodzie kąpać, ale raczej nie powinno się jej pić.

Jeżeli ktoś zauważy zabarwioną wodę w instalacji wody użytkowej, czyli w swoim kranie, bądź w innych miejscach np. w piwnicy, proszony jest o poinformowanie działu ciepłownictwa – tel. 609650390 lub sekretariatu spółdzielni – tel. 62 5080944 (7.00-15.00) przeczytać można na ogłoszeniach na klatkach schodowych, w blokach przy ulicy Mikołaja Reja. Spółdzielnia apeluje do mieszkańców bloków o uważność i liczy na współpracę.