Będzie basen z bajerami, ale najpierw konsultacje

Avatar photoIrena Kuczyńska6 października 20202min
Basen-w-Pleszewie.jpg

Na 2021 rok zaplanowano modernizację i rozbudowę basenów zewnętrznych w Pleszewie. Koszt inwestycji przekroczy 6 000 000 złotych, ale na koncie MiG Pleszew już czeka 4 200 000 zł z Funduszu Inicjatyw Lokalnych.

Stary poczciwy basen „w Alejkach Mickiewicza” już się wysłużył. Dalsze inwestowanie w remonty, straciło sens, dlatego trzeba na tym miejscu zbudować coś zupełnie nowego.
Ostatni sezon starego basenu
Ale nie będzie to basen sportowy tylko rekreacyjny o głębokości 140 – 150 cm z licznymi elementami do zabawy m.in. zjeżdżalniami i zamkiem wodnym. Ma to być prawdziwy raj dla dzieci.
Koncepcja już jest. Będzie zaprezentowana zainteresowanym pleszewianom w poniedziałek 12 października o godzinie 18.00 w Zajezdni Kultury z transmisją na Facebooku – zaprasza burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak. To na jego profilu Facebookowym będzie można śledzić prezentację koncepcji. I komentować.
Projekt budowlany powstanie dopiero po konsultacjach.
Przebudowę starego basenu na nowoczesny kompleks rekreacyjny dla najmłodszych mieszkańców Pleszewa i okolicy, zaplanowano na przyszły rok. 4 200 000 zł na najnowszą pleszewską inwestycję miasto już otrzymało z Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Do tego trzeba dołożyć z kasy miejskiej około 2 000 000 złotych. Bo koszt modernizacji i rozbudowy basenów zewnętrznych na pewno przekroczy 6 000 000 zł.

Czytaj też: Co z basenem?

Basen w remoncie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska