Będzie nowa plebania

Avatar photoIrena Kuczyńska20 marca 20182min
Kościół-MB-Czestochowskiej1.jpg

Parafia św. Floriana w Pleszewie będzie  budować plebanię obok kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Pieniądze na budowę pochodzą ze sprzedaży działki parafialnej.

W ostatnią niedzielę, z ogłoszeń duszpasterskich, parafianie dowiedzieli się, że został podpisany akt notarialny z nowym właścicielem. stało się to za zgodą Parafialnej Rady Ekonomicznej przy parafii św. Floriana i Kurii Biskupiej w Kaliszu.

Proboszcz ks. kanonik Tadeusz Pietrzak poinformował parafian, że działka parafialna została sprzedana za 538 840 złotych. Pieniądze będą zainwestowane w budowę plebanii na placu przy nowym kościele Matki Boskiej Częstochowskiej przy ul. Ciołkowskiego.

Przy tym kościele ma  być wybudowana plebania

Aktualnie proboszcz i dwaj wikariusze mieszkają w domku jednorodzinnym przy ul. Kopernika 4, gdzie też mieści się biuro parafialne. Parafia św. Floriana została utworzona 65 lat temu (w 1953 roku) przy kościółku cmentarnym.

Historia kościoła św. Floriana w tym linku:https://irenakuczynska.pl/historia-kosciolka-sw-floriana-najstarszego-budynku-pleszewie/

W latach 1986 – 2000 parafianie budowali nowy kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. W 2004 roku był konsekrowany.

Nowa plebania była planowana już za poprzedniego proboszcza ks. kanonika Józefa Maciołka, który pobudował z parafianami nowy kościół. Teraz są pieniądze na nową plebanię. Na razie nie mówi się o tym, ile ich potrzeba na budowę. Nieznany jest też parafianom termin rozpoczęcia inwestycji.

Źródło: http://www.rc.fm/news/pleszew-plebania-za-dzialke.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska