Będzie nowy PSZOK przy Polnej

Avatar photoIrena Kuczyńska6 marca 20203min
Pszok-Grzegorz-Knappe-i-Arkadiusz-Ptak.jpg

Ruszyła budowa nowego Zakładu Usług Komunalnych w Pleszewie przy ulicy Polnej.Inwestycja, której koszt przekroczy 10 000 000 złotych, rozpocznie się od budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Na przenosiny Zakładu Usług Komunalnych z ulicy Fabrycznej w mieście na Polną jest rok. Do marca 2021 roku Przedsiębiorstwo Komunalne musi starą siedzibę, sprzedaną firmie FAMOT S.A. opuścić. Rozpoczyna się od budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, czyli 6 betonowych boksów na odpady, które docelowo PK wydzierżawi Zakładowi Gospodarki Odpadami w Jarocinie.
Nowy PSZOK będzie dostępny dla pleszewian we wrześniu, bo – jak mówi prezes PK Grzegorz Knappe, potrwać może budowa drogi dojazdowej, kanalizacji, wodociągu i no uzyskanie licznych pozwoleń. Na Polnej będzie można zostawić odpady ale też wystawić meble czy sprzęt w dobrym stanie, które ktoś inny będzie mógł zabrać sobie. Ot, taki komis bez kosztów – podkreśla Grzegorz Knappe.
Koszt budowy samego PSZOK sięga 600 000 zł ale jest tylko jednym z elementów całej inwestycji zawierającej biurowiec, stację diagnostyczną i myjnię przy ul. Kaliskiej, wiaty garażowe, warsztaty. Wkrótce zostaną ogłoszone przetargi na te elementy inwestycji.

Radio Centrum Nowy PSZOK


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska