Będzie żłobek w Gołuchowie

Avatar photoIrena Kuczyńska12 listopada 20202min
obek-w-Gołuchowie.jpg

Od 1 stycznia w Gołuchowie ma powstać żłobek dla 20 dzieci rodziców pracujących bądź aktywnie poszukujących pracy. Na utworzenie placówki i dwa lata jej funkcjonowania gmina pozyskała pieniądze rządowe i unijne. Wkrótce ruszy nabór dzieciaczków.Żłobek zlokalizowano w budynku szkoły podstawowej. Prowadzi do niego oddzielne wejście z podjazdem dla wózków. Aktualnie trwają prace wykończeniowe i doposażanie placówki oraz placu zabaw. Ogłoszono konkurs na dyrektora żłobka, który będzie też opiekunem. To dyrektor dobierze sobie pracowników, których w sumie ma być czterech. Posiłki dla maluszków będzie przygotowywać kuchnia szkolna – mówi Anna Margiela z referatu inwestycji UG Gołuchów, która pilotuje tworzenie żłobka.
Koszt pobytu maluszka w żłobku – to 1300 zł miesięcznie. Opłata, którą ponoszą rodzice – 700 zł. W ciągu dwóch lat rodzice zapłacą za pobyt dziecka jedynie 100 zł pod warunkiem, że pracują albo podjęcie pracy jest uwarunkowane znalezieniem dla dziecka opieki w żłobku.
Utworzenie placówki opiekuńczej dla dzieci w wieku od 20 miesięcy do 3 lat było możliwe dzięki dotacjom.
Prawie 1 000 000 zł dotacji na realizację projektu „Maluch na start – pierwszy publiczny żłobek w Gminie Gołuchów” pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, gdzie wkład własny to opłaty wnoszone przez rodziców. Prawie 300 000 zł pochodzi Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach krajowego programu „Maluch”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska