Bracia Sekielscy w Pleszewie

Avatar photoIrena Kuczyńska17 lipca 20192min
sekielski-instagram.jpg

W Pleszewie nie milkną echa wizyty braci Sekielskich – producentów filmu dokumentalnego „Tylko nie mów nikomu” o pedofilii w Kościele Katolickim.

Czy pobyt w Pleszewie sugeruje, że jedna z historii w kolejnym filmie, będzie miała związek z Pleszewem?

Sekielskich widziano w Pleszewie i w jednym z podpleszewskich hoteli, gdzie nocowali i się stołowali. Dziennikarz w mediach społecznościowych chwalił miejsce i kuchnię. Miał też rozmawiać z pleszewianami na mieście.

Potem zamieścił na Instagramie zdjęcie, na którym można rozpoznać charakterystyczną wieżę kościoła farnego. Wiadomo, że bracia Marek i Tomasz Sekielscy pracują nad kolejnym dokumentem o pedofilii w Kościele, którego tytuł ma brzmieć „Zabawa w chowanego”. I nie będzie on kontynuacją „Tylko nie mów nikomu”.

Pleszewianie, którzy widzieli ekipę Sekielskich w Pleszewie albo rozpoznali zdjęcie pleszewskiej wieży kościelnej w mediach społecznościowych, zastanawiają się czy Sekielski pozyskiwał w mieście materiały do II części filmu o pedofilii w kościele?

Czy może to mieć związek z pochodzącym z powiatu pleszewskiego biskupem łowickim Andrzejem Dziubą, który według raportu fundacji „Nie lękajcie się“, ukrywał przypadek księdza pedofila, czy chodzi o coś zupełnie innego?

Pierwszy film Sekielskich bije rekordy oglądalności. Na kanale YouTube w ciągu miesiąca zanotował aż 22 miliony wyświetleń.

 

 

 

 

 

RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska