Budynek u zbiegu Bogusza i Poznańskiej czeka na lokatorów

Avatar photoIrena Kuczyńska11 maja 20234min
20230509_134227-1.jpg
W Pleszewie dobiega końca budowa kamienicy mieszkalno - usługowej u zbiegu ulic Bogusza i Poznańskiej. Znajduje się w nim 21 mieszkań komunalnych wyłącznie na wynajem.
Do końca maja potrwa nabór przyszłych najemców. Budynek przeznaczony jest dla  mieszkańców Miasta i Gminy Pleszew
Pod nadzorem konserwatora
Budynek powstał na miejscu wyburzonego domu kultury przy Bogusza i kamienicy zwanej w Pleszewie „po doktorze Sąginie”. Znajduje się na terenie objętym nadzorem konserwatorskim, dlatego architektonicznie musi współgrać z pozostałymi budynkami  przy ul. Poznańskiej m.in. Muzeum Regionalnym.
Czytaj: Historia kamienicy doktora Sągina przy ul. Poznańskiej 35
Wizualizacja
Dla pleszewian, na wynajem

Na parterze są lokale usługowe natomiast na piętrach zlokalizowano 21 mieszkań o powierzchni od 25 m2 do 83 m2. Mieszkania mają tarasy lub balkony i podziemne garaże. Przeznaczono je wyłącznie na wynajem i to mieszkańcom MiG Pleszew, którzy nie mają własnego mieszkania.

18 zł za m2
Czynsz w lokalu wynosić będzie 18 zł za m2, do tego dochodzą koszty m.in. zużycia wody, energii elektrycznej, ogrzewania, które będzie gazowe, odbioru odpadów. Zainteresowani wynajmem mieszkania muszą wykazać się maksymalnym dochodem od 3 500 zł do 4700 zł brutto miesięcznie od osoby w rodzinie, która wspólnie w lokalu zamieszka. Wynika to z ustawy. Wymagana też będzie kaucja.
Nabór do końca maja

Nabór osób zainteresowanych wynajmem lokali komunalnych potrwa do końca maja. Szczegółowych informacji udziela  Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego

Czytaj: Rozpoczyna się rozbiórka kamienicy po Sąginie


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska