Burmistrz wskaże dyrektora

Avatar photoIrena Kuczyńska14 maja 20182min
ZS-w-Choczu-czoło.jpg

Nie rozstrzygnięto konkursu na dyrektora Zespołu Szkół w Choczu. Obie kandydatki otrzymały tę samą liczbę głosów. Teraz wszystko w rękach burmistrza Chocza.

Do konkursu na dyrektora Zespołu Szkół zgłosiły się dwie osoby: aktualna dyrektor Alina Banaszak i nauczycielka tej szkoły Anna Klauza. Niestety, żadna z nich nie uzyskała bezwzględnej większości czyli poparcia siedmiu spośród dwunastu członków komisji konkursowej – co potwierdził radiu Centrum Jan Woldański – przewodniczący Rady Miejskiej, członek komisji konkursowej.

Kolejny ruch należy do burmistrza Chocza. Marian Wielgosik może powierzyć obowiązki dyrektora jednej z kandydatek ale też zupełnie innej osobie zaakceptowanej przez Kuratorium Oświaty i raczej pozytywnie zaopiniowanej przez radę pedagogiczną i radę rodziców.

Pięć lat temu też był problem z dyrektorem Zespołu Szkół w Choczu. Do konkursu, ze względów formalnych, nie dopuszczono zastępczyni dyrektora, który przechodził na emeryturę. Wygrała Alina Banaszak. Ale środowisko przez cały czas jest skonfliktowane.

Niektórzy mówią, „gdzie dwóch się bije, tam trzeci skorzysta”. I coś w tym jest. Tylko dla nowej osoby i to z zewnątrz, trzeba by było znaleźć godziny, a tych „po dobrej zmianie”, brakuje w chockiej szkole.

Źródło: http://www.rc.fm/news/chocz-dyrektorskie-11.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska