Chcą testować na koronawirusa

Avatar photoIrena Kuczyńska15 listopada 20203min
szpital-czolo.jpg

Pleszewskie Centrum Medyczne złożyło wniosek do wojewody wielkopolskiego  o wyposażenie  szpitalnego laboratorium w urządzenie  do przeprowadzania badań genetycznych w kierunku SARS COV 2.

Dzięki temu  będzie możliwe przeprowadzanie pilnych badań na miejscu w szpitalu – mówi prezes Pleszewskiego Centrum Medycznego Błażej Górczyński.

Wyposażenie pleszewskiego szpitala w urządzenie do przeprowadzania badań genetycznych w kierunku SARS COV 2 skróciłoby czas oczekiwania na wyniki testów pacjentów, którzy trafiają do szpitala w nagłych przypadkach i o ich przeżyciu często ten  czas  decyduje. Ale też nie trzeba by było wysyłać z próbkami   pracowników laboratorium, którzy są potrzebni na miejscu – podkreśla prezes Błażej Górczyński. Laboratorium szpitalne pracuje a prezes zaprasza pacjentów zarówno tych, którzy mają skierowania od lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej, jak i tych, którzy muszą zrobić badania niefinansowane  przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Nie możemy zapominać o innych chorobach, które dotykają mieszkańców powiatu pleszewskiego. To najczęściej choroby układu krążenia, nowotwory czy schorzenia metaboliczne. Wykrycie wielu z nich jest możliwe właśnie  dzięki badaniom laboratoryjnym. To pozwala na  szybkie reagowanie i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dlatego  nie należy bać się wizyty w pracowni analitycznej, jeśli zachowuje się ścisły reżim sanitarny – dodaje prezes.

Na badanie w laboratorium trzeba się zarejestrować telefonicznie na konkretny termin. A wszystko po to, aby  unikać niepotrzebnych kontaktów z innymi pacjentami.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska