Coś za coś, czyli dla kogo mieszkanie na Mieszka I

Avatar photoIrena Kuczyńska2 marca 20203min
bloki-wiz1.jpg

600 wniosków wpłynęło na ogłoszony przez UMiG Pleszew nabór chętnych do zamieszkania w dwóch blokach, które jeszcze w tym roku Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego zacznie budować na osiedlu Mieszka I. Lokali będzie 96.

Burmistrz Arkadiusz Ptak poinformował dziennikarzy,  czym będzie się kierować miasto przy wyłanianiu przyszłych lokatorów a docelowo właścicieli mieszkań.

Zainteresowanie mieszkaniami w dwóch blokach z dwupoziomowym parkingiem jest tak duże, ponieważ mogą na nie liczyć osoby bez zdolności kredytowej. Kredyt, który zaciągnie na budowę Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, będzie można spłacać w czynszu. Wstępnie oszacowano, że będzie to 20 zł za m2. Do tego dojdą opłaty za media. Na starcie trzeba też wpłacić udział własny czyli 500 zł za m2. Po pięciu latach będzie możliwość spłaty reszty kredytu i otrzymania lokalu na własność. Stąd tak duże zainteresowanie lokalami.

O blokach TUTAJ
Ale miasto ma priorytety.
Po pierwsze – nie przekroczony 40 rok życia, co zmniejszyło listę chętnych o 300 osób. Po drugie – stały meldunek w MiG Pleszew, rozliczanie się z podatku w Pleszewie oraz zdolność do spłaty kredytu w ratach. Premiowana będzie aktywność na rzecz lokalnej społeczności, zatrudnienie w firmach pleszewskich, w administracji publicznej, spółkach prawa handlowego, które korzystają z dotacji unijnych.

Na dodatkowe punkty będą mogły liczyć osoby, które mieszkają w zasobach komunalnych i zwolnią lokale. Punkty ujemne odliczone będą osobom z zaległościami podatkowymi i korzystającym z pomocy społecznej oprócz 500+. Chodzi o zatrzymanie odpływu ludzi młodych i aktywnych z MiG Pleszew – podkreśla burmistrz Arkadiusz Ptak.

Radio Centrum Coś za coś


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska