Linia kolejowa przetnie Pleszew i kilka podpleszewskich miejscowości

Irena Kuczyńska9 września 20225min
Burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak przerwał spotkanie miejskich radnych i sołtysów z przedstawicielami Centralnego Portu Komunikacyjnego w sprawie linii kolejowej nr 85 z Poznania przez Kalisz Pleszew do Sieradza.
305402521_518022213657326_2364783845101913214_n.jpg

 

Zrobiłem to, słysząc, co się ma dziać z naszą gminą. To nie my mamy decydować o przebiegu trasy Poznań – Pleszew – Kalisz – Sieradz, ale WY – drodzy mieszkańcy MiG Pleszew. Dlatego musicie wziąć udział w konsultacjach, które organizuje CPK 22 września w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ul. B. Krzywoustego – zachęca burmistrz.

Linia przetnie gminę

To się dzieje naprawdę! Centralny Port Komunikacyjny chce przeciąć Miasto i Gminę Pleszew linią kolejową. Są już projekty przebiegu trasy. Wszystkie warianty opracowane przez CPK biegną przez gminę Pleszew, zabierając nasze domy i firmy – informuje na swoim profilu FB burmistrz Arkadiusz Ptak.

Linia przetnie Pleszew

Dodaje, że jedna z tras ma przebiegać przez centrum Pleszewa ulicami Targową, Lipową, Ogrodową  obok Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie i obok Zajezdnia Kultury , dalej przez ul. Sienkiewicza, Piaski na Zieloną Łąkę. Pozostałe trzy trasy przebiegają przez centrum miejscowości położonych w południowej i zachodniej części gminy Pleszew czyli przez Baranówek, Taczanów Pierwszy, Taczanów Drugi, Ludwinę, Dobrą Nadzieję, Kuczków, Sowinę Błotną, Łaszew, Borucin i Chrzanów. Ostateczny wariant musi być wybrany w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Więcej informacji o CKP TUTAJ

Przerwane zebranie

Czwartkowe zebranie – online – przedstawicieli CPK z radnymi i sołtysami przerwał burmistrz Arkadiusz Ptak, słysząc, co ma się stać z gminą. Zachęca wszystkich mieszkańców Pleszewa i gminy do aktywnego udziału w spotkaniu konsultacyjnym, które organizuje CPK 22 września w hali przy Trójce o godz. 19.30.

Czytaj też: Historia pleszewskiej ciuchci
CPK zaprasza na spotkanie informacyjno – konsultacyjne