„Czuły kościół odważnych kobiet” na liście bestselerów

Avatar photoIrena Kuczyńska12 maja 20219min
Bronki2-czolo.jpg

„Siostry z Broniszewic. Czuły kościół odważnych kobiet”, czyli książka o dominikankach z Broniszewic, które prowadzą Dom Chłopaków, znalazła się wśród 100 najlepiej sprzedających się  książek w Polsce.

Promocja książki, z powodu pandemii, odbyła się w przestrzeni wirtualnej. „Potrzebowałam tej książki. Nie ma w niej teoretyzowania, egzaltowanych słów padających z patriarchalnej ambony, jest konkret” – napisała jedna z czytelniczek.

Pomysł na książkę zrodził się 3 lata temu, kiedy jeszcze trwała budowa Domu Chłopaków. Łukasz Wojtusik i Piotr Żyłka jako wolontariusze przyjechali do Broniszewic, żeby pograć z chłopakami w piłkę.

O książce też czytaj TUTAJ

Po pierwszych rozmowach z siostrami Elizą i Tymką, powstał pomysł na artykuł, który opublikował „Tygodnik Powszechny”. Potem z tych rozmów urodziło się coś większego – wspominali autorzy książki podczas rozmowy w internecie, którą prowadziła red. Weronika Wawrzkowicz  na kanale „Rozmawiam, bo lubię”. W spotkaniu uczestniczyły setki internautów.

Niektórzy już zdążyli przeczytać książkę, której promocja internetowa odbyła się 5 maja. Inni pytali o możliwość zakupu książki z autografami sióstr. „Potrzebowałam tej książki. Nie ma w niej teoretyzowania, egzaltowanych słów padających z patriarchalnej ambony, jest konkret. Miłość w działaniu, wiara, która nie wyklucza bezsilności, pokora nie pozwalająca na osądzanie wyborów innych.

Bardzo Wam dziękuję za to że jesteście odważnym głosem rodziców osób niepełnosprawnych i samych niepełnosprawnych.To bardzo ważne! Nie owijacie w bawełnę, mówicie o prawdziwym codziennym życiu rodzin z osobami niepełnosprawnymi.

Dzięki!!!Książkę połknęłam w weekend, kolejny egzemplarz czeka w RUCHU-u dla mojej przyjaciółki. Dzień bez Broniszewic to dzień stracony. To tylko niektóre opinie o książce. Można ją zamówić, z autografami w księgarni Bonito.pl 100 szt. i w Wydawnictwie WAM /koniecznie z kodem SZBFB/. Siostry obiecują, że będzie dodruk.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska