Czuły Kościół odważnych kobiet – siostry z Broniszewic

Avatar photoIrena Kuczyńska5 kwietnia 20215min
Czolo-siostry-z-Broniszewic.jpg

„Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet” – to tytuł najnowszej książki o Chłopakach z Broniszewic, o trudnym macierzyństwie, intymnych relacjach z Bogiem, o miłości, o buncie, o kobiecie w Kościele.

Książka jest wynikiem rozmów, które z siostrami Tymoteuszą i Elizą – dominikankami z Broniszewic,  przeprowadzili  Łukasz Wojtusik i Piotr Żyłka.

Książka będzie dostępna od 5 maja, ale w przedsprzedaży w empiku, kupić ją można już. TUTAJA na pewno warto, żeby zmienić stereotypowe postrzeganie zakonnic. Te z Broniszewic  pokazują, że prawda o życiu we wspólnocie jest o wiele bardziej złożona. Radosne chwile widoczne na pięknych zdjęciach na Facebooku  TUTAJ to tylko mały fragment ich rzeczywistości. Jak jest poza kadrem? Właśnie o tym jest książka.

Siostra Tymoteusza Gil i siostra Eliza Myk  pokazują  drugą stronę medalu, otwarcie mówią o swoich kryzysach, rozterkach i słabszych chwilach. Odważnie wypowiadają się też na aktualne tematy, takie jak troska o życie od poczęcia do śmierci, uliczne protesty czy problemy związane z pandemią. Nie słowem, ale działaniem walczą o Kościół kobiet, Kościół czuły, Kościół, który nikogo nie wyklucza.

Trzeba usłyszeć ich głos. Głos odważnych kobiet, niepokornych sióstr, czułych matek.  Siostry Tymka i Eliza w osobistym i bardzo intymnym wywiadzie odsłaniają prawdziwy obraz kobiet w habitach – z głową na karku, czułymi sercami i rękami gotowymi do działania.

„To pierwsze siostry zakonne w Polsce, które w mediach radzą sobie jak ryby w wodzie. Jak naprawdę się z tym czują? Czy istnieje rodzaj pomocy, której by nie przyjęły, osoba, której by odmówiły? Jak to się dzieje, że dominikanki z Broniszewic łączą ludzi bez względu na ich status majątkowy, stosunek do Kościoła czy poglądy polityczne? Tego próbujemy się dowiedzieć, tego próbujemy dotknąć w rozmowie” – podkreślają autorzy książki Łukasz Wojtusik i Piotr Żyłka.

Czytaj też:Bajka o chłopakach, pingwinach i miłości  z Broniszewic

Źródło: RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska