Deszczówka trafi w nowy kanał

Avatar photoIrena Kuczyńska12 kwietnia 20213min
Ner-czolo.jpg

Do końca czerwca potrwają prace przy modernizacji sieci kanalizacyjnej w Pleszewie. Kropką nad „i”, jest układanie trzeciej rury rzeki Ner, co pozwoli uniknąć zalewania miasta w czasie ulewnych deszczów.

Wpinanie trzeciej rury wiąże się z wyłączeniem z ruchu odcinka ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Wyspiańskiego do skrzyżowania z deptakiem na Nerze.

Cztery lata niespodzianek w centrum Pleszewa

Od kilkunastu dni ulica Sienkiewicza jest przejezdna. I to jest dobra wiadomość dla mieszkańców Pleszewa bo modernizacja sieci kanalizacyjnej w ulicy Sienkiewicza przedłużała się z powodu pandemii, znalezisk archeologicznych i pogody. Jeszcze tylko sadzenie drzew, które może utrudnić komunikację i będzie pięknie.

Gorsza wiadomość dotyczy planowanego wyłączenia z ruchu odcinka ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Wyspiańskiego i Kaczyńskiego do dawnego mostu na rzece Ner w okolicy deptaka. Ma to związek z podłączaniem trzeciej rury rzece Ner, która od Lipowej do Sienkiewicza płynie pod ziemią.

Dwie rury, w które wpuszczono Ner w końcówce lat 60. nie były w stanie odbierać wód deszczowych z centrum Pleszewa, zwłaszcza w czasie ulewnych deszczów. To też Ner niejednokrotnie wylewał. Ponieważ na odkrycie rzeczki w mieście nie zgodziły się Wody Polskie, zatem zapadła decyzja o dołożeniu Nerowi trzeciej rury, żeby zwiększyć jego przepustowość. Prace trwają od kilku tygodni.

Wpinanie trzeciej rury Neru wiąże się z wyłączeniem z ruchu odcinka ulicy Sienkiewicza od skrzyżowania z Wyspiańskiego do skrzyżowania z deptakiem na Nerze. Jeśli pogoda dopisze, stanie się to 19 kwietnia. I potrwać może nawet miesiąc. Przypomnijmy, że koszt układania trzeciej rury Neru sięga 2 900 000 zł.

Źródło RADIO CENTRUM


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska