Diety radnych na szpital?

Avatar photoIrena Kuczyńska3 kwietnia 20202min
Starostwo-Powiatowe-w-Pleszewie-1280x874.jpg

Grupa radnych Powiatu Pleszewskiego zwróciła się do Zarządu Powiatu, do radnych miast i gmin w powiecie pleszewskim o oddanie 30 procent diety radnego na pomoc dla Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Niektórzy radni już pieniądze przekazali – powiedział radiu Centrum pomysłodawca akcji Andrzej Biesiada.
„Nam społeczeństwo zaufało i to my powinniśmy się podzielić dietami, zwłaszcza, że teraz nie odbywamy komisji, ani sesji, na które trzeba dojechać, tylko obradujemy z domu, więc koszty naszego funkcjonowania są mniejsze niż w normalnym czasie” – tłumaczył radiu Centrum Andrzej Biesiada. Pieniądze publiczne chętnie się szpitalowi przekazuje, można też dołożyć coś ze swoich – dodał, powołując się na radnych Powiatu Kaliskiego, którzy dietami się podzielili.
Najmniejsza dieta w Radzie Powiatu Pleszewskiego wynosi 1100 zł, największa 2100 zł. Niektórzy radni już pieniądze wpłacili. Inni – m.in. Elżbieta Hyla z Rady Miejskiej w Pleszewie, wpłaci na Pleszewskie Centrum Medyczne część diety ale apeluje do radnego Andrzeja Biesiady, żeby szukał pieniędzy wyżej u swoich kolegów z Prawa i Sprawiedliwości, którzy mogliby przekazać większe pieniądze na służbę zdrowia m.in. np. z dotacji dla telewizji publicznej.
Inni radni zapewniają, że chętnie wpłacą pieniądze, a nawet już wpłacili, ale niekoniecznie będzie to odpowiedź na apel radnego PiS.

Pomóżmy szpitalowi i służbie zdrowia
Pomóżmy wolontariuszom drukować przyłbice do szpitali


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska