Pomóżmy wolontariuszom drukować przyłbice dla szpitali

Avatar photoIrena Kuczyńska1 kwietnia 202013min
przylbice11-czolo.jpg

Dziesięciu wolontariuszy z Pleszewa i z Ostrowa Wlkp. drukuje przyłbice ochronne dla personelu medycznego w szpitalach w Ostrowie Wlkp. i w Pleszewie.

Inicjatorem akcji jest Dawid Panas –  programista z Ostrowa Wlkp, który inspirację znalazł w Czechach. Zauważył  post, na Facebooku i pomyślał, że można  zrobić coś takiego  lokalnie. Firma, która zajmuje się drukarkami 3D udostępniła nam model przyłbic ochronnych.  Sam posiadam drukarkę, a także znam osoby, które ją posiadają. No i udało się” – mówi ostrowianin.

Pokonajmy lokalnie koronawirusa przy użyciu drukarek 3D… ” Czy to możliwe? Tak! Mamy trudne czasy, będą jeszcze gorsze… Jednak coś robimy i staramy się robić!

Akcję rozpoczęli 23 marca, wykorzystując własne drukarki 3D. Aktualnie  24 godziny na dobę pracuje 10 drukarek. W ciągu 24 godzin mogą wydrukować 4 przyłbice. Sam wydruk to nie wszystko. Po wydrukowaniu opaski łączymy specjalnie dociętą sztywną folią i gumą. Dopiero wtedy przyłbica jest kompletna – tłumaczy Dawid Panas.  Przyłbica, pod którą wsuwa się maseczkę, chroni skórę twarzy lekarza czy ratownika w szpitalach.

😊Osoby zajmujące się drukiem:
Dawid Panas
Kamil Kaliński
Tomasz Płóciennik
Bartek Owczarz
Piotr Olejnik
Dariusz Maćkowiak
Adrian Piechota
Krystian Fras
Bartek Sobczak
Montaż:
Amelia Panas
Wypalanie elementów foli ochronnej:
Szymon Kryszczak
Transport przyłbic:
Miłosz Pawlak

TAK SIĘ ROBI PRZYŁBICĘ  TUTAJ
Wolontariusze wszystko robią charytatywnie. Ponoszą też wszystkie koszty.
drukujemy z własnego materiału,
używamy własnych drukarek,
używamy swojego czasu,
koszty związane z eksploatacją drukarek.

📢 Stąd też apelujemy do wszystkich!📢
Jeżeli znalazła by się osoba/instytucja, która wesprze naszą akcje lub chciałaby się do niej dołączyć. Jesteśmy otwarci na każdą współpracę!

Żeby zwiększyć produkcję przyłbic potrzebujemy:
osób do pomocy,
urządzeń (drukarek 3D),
materiałów do druku (filament),
specjalnej folii ochronnej,

Oto link  do zbiórki na dodatkowy materiał, z którego zostaną zrobione przyłbice:

https://pomagam.pl/ykaewrp7…

🤔Chcesz nam jakoś pomóc? Zareaguj!  Udostępnij ten post na twojej tablicy. Niech jego zasięgi się zwiększą! Być może inne osoby i instytucje również się do nas przyłączą!

Wolontariusze   zapraszają do współpracy osoby, które mają możliwość drukowania.  Brakuje im też filamentu do drukarek. Może być PLA, ale najlepiej się nadaje filament PETG  – tłumaczy Dawid Panas.

Potrzebujemy też kogoś, kto posiada materiały PLA albo PETG do wypalania przednich szybek. Fajnie by było, gdyby ktoś mógł wesprzeć akcję laserem, który wypalałby szybki – podkreśla Dawid i zwraca się o pomoc także w zakupie szybek i innych materiałów.

Jeśli będą wpłaty na Zrzutce  FILAMENT NA PRZYŁBICE  poradzimy sobie – zapewnia ostrowianin.  Można kontaktować się z Dawidem Panasem na Facebooku    albo udostępnić post dotyczący akcji na swojej tablicy. Zbiórkę prowadzi pleszewianin Miłosz Pawlak – wolontariusz.

Tylko ostrowski szpital potrzebuje około 400 przyłbic. Do tej pory społecznikom udało się przygotować 30 sztuk. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pod koniec tygodnia do ostrowskiej lecznicy trafi 60 przyłbic.

Pleszewskie Centrum Medyczne może liczyć na pierwsze przyłbice w poniedziałek.

 

 

 

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska