Senior w akcji – informator dla osób w złotym wieku

Avatar photoIrena Kuczyńska4 listopada 20203min
Zdjęcie-czołowe.jpg

Fundacja Animacja, prowadząca Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie, wydała poradnik „Senior w akcji”. Do 100 seniorów, którzy zadzwonią na numer 519 555 974, poradniki zostaną wysłane pocztą – zapewnia Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja.Poradnik  zawiera  informacje o urzędach, instytucjach, stowarzyszeniach, organizacjach, które mogą być bardzo przydatne seniorom. Wśród nich są muzea, biblioteki, ośrodki kultury z numerami telefonów, e-meilami, linkami do social mediów. Co wymaga posiadania komputera a najlepiej smartfona z Internetem. „Dobrze taki mieć, zwłaszcza w okresie pandemii, kiedy kontakty twarzą w twarz, jako seniorzy, mamy ograniczone” – czytamy we wstępie do poradnika. Ze smartfonem, człowiek nie jest taki samotny. Może szusować po sieci w poszukiwaniu informacji, dawnych znajomych, ciekawostek historycznych. Przedsmak takich przygód z historią znajdziecie  poradniku.
Blogerka Irena Kuczyńska zaprasza Was na historyczny spacer po mieście Pleszewie. Bardzo łatwy do przejścia nawet przez osoby starsze.
Trasa na mapce niżej, tekst w Poradniku a już wkrótce na blogu.Tylko dla swoich rówieśników – seniorów, sporządziła ona TOP LISTĘ miejsc w powiecie pleszewskim, związanych z królami, kardynałami, dyplomatami, uczonymi, poetami. Poniżej mapka z zaznaczonymi miejscowościami – tekst w Poradniku i  na blogu:Wielcy znani i nieznani, z powiatem związaniPozwoli to spojrzeć na Pleszew i powiat pleszewski z nieco innej perspektywy.  Wydanie poradnika było możliwe dzięki środkom z Unii Europejskiej. Do 100 seniorów, którzy zadzwonią na numer 519 555 974, poradniki zostaną wysłane pocztą – zapewnia Lucyna Roszak – prezes Fundacji Animacja.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska