Dom Chłopaków zalany dobrocią

Avatar photoIrena Kuczyńska20 listopada 20204min
Czoło.jpg

Siostry dominikanki z Broniszewic dziękują  wszystkim, którzy pośpieszyli z pomocą po ich apelu o pomoc zamieszczonym 12 listopada 2020 roku na profilu Facebookowym  Domu Chłopaków.

Wtedy okazało się, że II tura testów covidowych przeprowadzonych w placówce, przyniosła 17 pozytywnych wyników. I potrzebna  była pomoc.

Sytuacja  była poważna, tym bardziej, że już wcześniej wykryto zakażenie u 3 pracowników i 3 chłopców, którzy zostali odizolowani. Na szczęście nowy Dom Chłopaków jest podzielony na 4 odrębne mieszkania, 4 rodzinki. I ta jedna „rodzinka”przebywała w szczególnej izolacji z jedną siostrą i dwoma pracownicami – podkreślała siostra Tymoteusza w programie Dzień Dobry TVN.
12 listopada na portalu społecznościowym siostry zaapelowały o pomoc. Prosiły o ciepłe koce, poduszki, kombinezony z atestem i przyłbice. I nie musiały długo czekać na reakcję darczyńców.  Ostatnie dni to zalanie nas Waszą dobrocią – napisały siostry na Facebooku. Dziękują za koce, poduszki, naczynia jednorazowe, kombinezony i przyłbice, za kamerkę mierzącą temperaturę osoby wchodzącej do Domu Chłopaków, za  polary ofiarowane przez producenta kamerki, za 15 materacy i poduszek od pani Beaty, za 1200 extra przyłbic i list od pana Romana.
Podziękowanie otrzymała też młoda para Asia i Jacek, którzy przekazali Domowi Chłopaków  środki pielęgnacyjne podarowane od gości weselnych  zamiast kwiatów. Jesteście kochani – napisała siostra Tymoteusza. Dominikanki dziękują też wolontariuszom „za odwagę towarzyszenia chorym chłopakom”.

Zdjęcia FB


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska