Dom Kultury do wynajęcia

Avatar photoIrena Kuczyńska26 listopada 20192min
Dom-Kultury-do-wynajęcia.jpg

Władze miasta Pleszewa zamierzają tymczasowo wynająć budynek przy ulicy Bogusza, z którego wyprowadza się Dom Kultury.

Pomysł na jego wyburzenie i wybudowanie w tym miejscu budynku usługowo – mieszkalnego, został odłożony w czasie ze względu na sytuację finansowo – gospodarczą – powiedział radiu Centrum Andrzej Jędruszek – zastępca burmistrza Pleszewa.

Na razie na siedzibie Domu Kultury przy Bogusza 1, który z końcem grudnia opustoszeje, wywieszono baner z informacją o wynajmie. Jeśli wynajem nie dojdzie do skutku, rozważana jest rozbiórka zarówno budynku przy Bogusza 1 jak i kamienicy przy Poznańskiej 35.

Jednak nowa zabudowa tych nieruchomości jest przesunięta w czasie, chociaż prace nad projektem budynku usługowo – mieszkalnego trwają – zapewnia burmistrz Andrzej Jędruszek.

Tymczasem wszystkie siły i środki miasto skieruje na budowę bloku mieszkalnego przy ulicy Mieszka I. Na razie jednego – 48 – mieszkaniowego. Docelowo, też drugiego na 48 mieszkań.

Mieszkania będą na wynajem z dojściem do własności. Kredyt na budowę zaciągnie Pleszewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, a lokatorzy będą w czynszu go spłacać. Albo po 5 latach lokale wykupią.

W przyszłym roku ruszy budowa. Szczegóły, z wizualizacją, władze miasta zaprezentują na grudniowej sesji Rady Miejskiej.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska