Pleszew przygotowuje się do Diecezjalno -Wojewódzkich Dożynek

Avatar photoIrena Kuczyńska25 sierpnia 20236min
369186549_793362856123259_672197057625719558_n.jpg
W Pleszewie trwają przygotowania do Wojewódzko-Diecezjalnych Dożynek Wielkopolskich. Główne uroczystości odbędą się na stadionie przy ul. Wojska Polskiego. Koncert Beaty Kozidrak i zespołu Bajm na placu w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP przy ul. Wojska Polskiego.
W związku z tym od godziny 17.00 w sobotę do godziny 6.00 rano w poniedziałek obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu. Dodatkowa zmiana organizacji ruchu wprowadzona będzie na czas niedzielnego koncertu  Beaty i Bajm w CKiW OHP.
Msza św. z udziałem Lutni

Uroczystości, z udziałem marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz gości z całej Wielkopolski, rozpoczną się o godzinie 12.00 na stadionie przy ul. Wojska Polskiego, otwarciem Wystawy Rolniczej. Godzinę później, przy ołtarzu polowym biskup kaliski Damian Bryl odprawi mszę dziękczynną.W czasie mszy zaśpiewa Zespół Śpiewaczy Lutnia z Pleszewa pod batutą Violetty Kuchty. Akompaniować chórzystom będzie Katarzyna Rutkowska. Od wielu dni trwają przygotowania do występu. Wystąpi też orkiestra dęta z Chocza, która ćwiczy razem z chórem.

Zespół Śpiewaczy Lutnia z Pleszewa ćwiczy
Orkiestra dęta z Chocza podczas próby przed występem na mszy dożynkowej
Zespół Śpiewaczy „Lutnia” z Pleszewa
Po mszy odbędzie się Obrzęd dożynkowy, który  zaprezentuje Zespół Pieśni i Tańca „Łany” im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Wezmą w nim udział starostowie dożynek Joanna Szymczak z Sulęcina i Lucjan Kempiński z Taczanowa Drugiego – laureaci rolniczych konkursów.
W czasie dożynek zaprezentują się też lokalne zespoły m.in. Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Tursko” i orkiestra dęta z Chocza.
Zmiany organizacji ruchu
Od soboty godziny 17.00 do godziny 6.00 w poniedziałek na Al. Wojska Polskiego –  od ul. Kubackiego do Pl. Wolności obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, zakaz zatrzymywania się przy ul. Traugutta i Grunwaldzkiej, zakaz skrętu z Al. Wojska polskiego w ul. Krótka. Z ul. Sienkiewicza będzie można wjeżdżać tylko w ul. Podgórną. Natomiast w niedzielę, na czas koncertu zespołu Bajm, czyli od 19.00 do 23.00 zostanie zamknięta ul. Wojska Polskiego od ul. Kubackiego do ul. Batorego.
Dla dożynkowych gości przygotowano parkingi przy firmie FAMOT i na placu po „komunalce”.
Na drogach wjazdowych do Pleszewa ustawiono witacze dożynkowe

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska