Droga ekstremalna

Avatar photoIrena Kuczyńska13 marca 20184min
EKD-2017-Pleszew-czolowe.jpg

Po raz drugi pleszewianie wyruszą na trasę Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, do której od 9 lat zachęca inicjator Szlachetnej Paczki ks. Jacek Stryczek.

W tym roku  pątnicy – uczestnicy EDK w Pleszewie, mają do wyboru dwie trasy : 22 – kilometrową i 40 – kilometrową. Krótsza trasa Miłosierdzia Bożego liczy 22 km i wiedzie z Pleszewa przez Korzkwy, Kurcew, Racendów do Tarc.

Druga im. Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego liczy 40 km i wiedzie przez Lenartowice, Zawidowice, Rokutów, Grodzisko, Broniszewice, Czermin, Strzydzew, Kurcew, Korzkwy do Pleszewa.

Trasy opracował Ireneusz Reder z Akcji Katolickiej parafii Najświętszego Zbawiciela. EDK wyrusza w piątek 23 marca po mszy św. o godz. 20.00 u Zbawiciela. Po czym każdy idzie własnym tempem, w skupieniu, w samotności, w milczeniu.

        Zdjęcia z EDK w Pleszewie w roku 2017. Zdjęcia dzięki uprzejmości administratora portalu www.pleszew.naszemiasto.pl

Na trasie wyznaczone są miejsca kolejnych stacji drogi krzyżowej. Dłuższa trasa kończy się w Pleszewie w punkcie wyjścia. W ubiegłym roku w grupie uczestników EDK był wikariusz z parafii św. Floriana ks. Mateusz Klaczyński.

W diecezji kaliskiej dotychczas zarejestrowano w bazie EDK w Kaliszu, w Ostrowie Wlkp., w Jarocinie, Krotoszynie i dwie trasy w Pleszewie.

Informacje w tym linku:https://www.edk.org.pl/

Źródło: https://www.rc.fm/news/pleszew-droga-ekstremalna.html


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska