Droga z miasta do kolei

Avatar photoIrena Kuczyńska31 maja 20192min
Ulica-Pleszew-Kowalew.jpg

Jeszcze w tym roku zostanie zmodernizowana ulica 70 pułku piechoty w Pleszewie, która prowadzi z miasta do Kowalewa, gdzie znajduje się stacja kolejowa Pleszew Miasto.

Na modernizację drogi powiat otrzymał dotację z Funduszu Dróg Samorządowych w Województwie Wielkopolskim.

Wiadomość o tym, że wreszcie droga będzie modernizowana, jest tą, na którą czekali zarówno mieszkańcy Pleszewa jak i mieszkańcy Kowalewa.

Było trochę problemów, droga, której właścicielem jest powiat, była za wąska. Trzeba było pozyskać grunty obok tak, żeby wystarczyło na 6 – metrową jezdnię i jeszcze na ciąg pieszo – rowerowy.

Kiedy wszystko było gotowe, nie powiodły się dwa kolejne starania o dofinansowanie modernizacji. A koszt odcinka drogi, który wynosi ponad 2 kilometry sięga 6 000 000 złotych. Tym razem się udało.

Na aktualnej liście zadań drogowych w Województwie Wielkopolskim zakwalifikowanych do dofinansowania, jest droga nr 4329P Pleszew – Kowalew.

Powiat otrzyma zwrot 50 procent kosztów. Zarząd Dróg Powiatowych już ogłosił przetarg na wykonawcę inwestycji. Prace rozpoczną się w lipcu a zakończą w październiku – mówi Tomasz Wojtala – rzecznik Starostwa Powiatowego w Pleszewie.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska