Dwa Czerminy i dwóch Sławomirów

Irena Kuczyńska14 września 20213min0
Dwie gminy Czermin - jedna w powiecie pleszewskim w Wielkopolsce, druga w powiecie mieleckim na Podkarpaciu.  Obie gminy mają identyczny drugi człon kodu pocztowego - 304, co bywa powodem pomyłek. W obu rządzą panowie o imieniu Sławomir.  Niedawno się spotkali ...
1-6.jpg
Do spotkania doszło w Czerminie w Wielkopolsce. Samorządowcy z Czermina – tego na Podkarpaciu, wpadli tu po drodze do Uniejowa. Od dawna wiedzieli o sobie, niejednokrotnie listy polecone czy inne przesyłki  urzędowe adresowane na Podkarpacie, trafiały do Wielkopolski i odwrotnie. Bywało, że zaproszenia na wesela doręczano nie do tego Czermina, do którego  były wysyłane.
Działo  się tak,  ponieważ oba Czerminy mają taki sam drugi człon kodu pocztowego – 304. A że obie gminy mają więcej podobieństw niż nazwa, wielkość, liczba ludności czy imię wójta Sławomir, zapadła decyzja o spotkaniu, które zaproponował Sławomir Sidur – wójt Czermina w powiecie mieleckim zaś Sławomir Spychaj – wójt Czermina w powiecie pleszewskim, podjął wyzwanie.  Goście z Podkarpacia zwiedzili siedzibę Urzędu Gminy, remizę Ochotniczej Straży Pożarnej i spotkali się radnymi i strażakami
.

Delegacja Gminy Czermin z Podkarpacia w gościach w Gminie Czermin w Wielkopolsce
„Widać, że nadajemy na tych samych falach, pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne, mam nadzieję, że nawiążemy współpracę” – powiedział po spotkaniu wójt Sławomir Spychaj. Ustalono, że w przyszłym roku spotkają się członkowie młodzieżowych drużyn OSP, co może być początkiem przyszłej współpracy Czermina z Czerminem.
Warto dodać, że wójt Czermina z Podkarpacia Sławomir Sidur promuje gminę na własnym profilu Facebookowym i jest bardzo aktywny. Wójt Czermina w pow. pleszewskim Sławomir Spychaj promuje się na profilu gminy, bo własnego konta na FB nie posiada.
Z fb Gmina Czermin pow. pleszewski
Z FB Sławomira Sidura – wójta Gminy Czermin w pow. mieleckim