Dwa pokolenia zmieniają świat w Pleszewie

Irena Kuczyńska8 lipca 20217min
Dwa pokolenia zmieniają świat - to tytuł projektu, do którego Fundacja Animacja w Pleszewie zaprosiła młodych wolontariuszy i  aktywne seniorki wolontariuszki. "Chcemy pokazać, jak ważne są takie relacje i jak wiele wnoszą w życie każdej ze stron" - podkreśla Lucyna Roszak, liderka Fundacji Animacja, która prowadzi Centrum Wspierania Inicjatyw Obywatelskich w Pleszewie
1.jpg
Realizacja projektu, który finansuje Samorząd Województwa Wielkopolskiego, potrwa od lipca do listopada.  Jest poświęcony ekologii, zmianie klimatu i zagrożeniom z tym związanym.

Lucyna Roszak prowadzi integrację
Chodzi o to, żeby nauczyć się żyć świadomie i zawsze mieć z tyłu głowy pytanie “co ja mogę zrobić dla klimatu i dla przyszłości planety, czy muszę brać w sklepie kolejną foliówkę, którą zaraz wyrzucę, czy raczej zabieram własny woreczek albo zakupioną jedną marchewkę, czy dwa banany wrzucam do własnej torby, bez foliówki, ratując w ten sposób planetę przed zalewem plastiku”.
Pierwsze spotkania integracyjne z udziałem 16 młodych wolontariuszy i tyluż wolontariuszek seniorek, już się odbyły. Dzięki zabawom integracyjnym udało się międzypokoleniową grupę zintegrować i zaplanować kolejne działania a są one ambitne.
Podczas dwóch spotkań uczestnicy projektu będą produkować naturalne kosmetyki i mydła. Podczas pięciu kolejnych opracują pleszewską  klimatyczną grę miejską. Będzie też koncert, na który zostaną zaproszeni mieszkańcy miasta Pleszewa.
Celem projektu jest integracja pokoleń, budowanie relacji, które tak wiele wnoszą w życie osób starszych ale też młodych. Każdy kiedyś był młody ale i nikogo z młodych nie ominie starość  – powiedziała jedna z uczestniczek projektu.