Dwa warianty obwodnicy Pleszewa

Avatar photoIrena Kuczyńska14 grudnia 20202min
Obwodnica-1.jpg

Podczas konsultacji dotyczących przebiegu obwodnicy Pleszewa, mieszkańcom wsi Brzezie w gminie Pleszew, zaprezentowano dwa warianty przebiegu drogi. Do 21 grudnia mogą oni nadsyłać swoje uwagi i wnioski.

Konsultacje z udziałem władz miasta i gminy Pleszew, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, projektantów obwodnicy Pleszewa oraz zainteresowanych mieszkańców wsi Brzezie, odbywały się on-line. Zaprezentowano uczestnikom konsultacji dwa warianty przebiegu drogi, która ma omijać Pleszew.

Pierwszy wariant zakłada początek obwodnicy w centrum Brzezia na moście na Nerze, skąd odbijałaby na Zieloną Łąkę. Zgodnie z drugim wariantem, obwodnica miałaby się zaczynać przed Brzeziem, na rondzie, przy skrzyżowaniu z drogą na Chorzew.

Oba warianty przebiegu obwodnicy Pleszewa nie przewidują wyburzeń domów, bo biegną polami. Uwagi mieszkańców Brzezia, którzy uczestniczyli w konsultacjach, były uzależnione od miejsca zamieszkania. Do 21 grudnia mieszkańcy Brzezia mają czas na przemyślenie i złożenie w GDDKiA w Poznaniu wniosków, w których opowiedzą się za jednym z wariantów przebiegu obwodnicy Pleszewa.

Na podstawie ankiet powstanie raport, który weźmie pod uwagę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wybierając wariant przebiegu obwodnicy, która ominie Pleszew, wyprowadzi z miasta ruch tranzytowy i odciąży ulice Hallera i Niesiołowskiego. Obwodnica ma mieć długość 6 km. Jej realizacja jest zaplanowana na lata 2026 – 2028.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska