Dwie tony nakrętek dla Patryka

Avatar photoIrena Kuczyńska19 kwietnia 20213min
CKiW-OHP-czolo.jpg

Ponad dwie tony nakrętek udało się zebrać na leczenie  Patryka Marciniaka,  absolwenta Centrum Kształcenia i Wychowania OHP  w Pleszewie, który ponad rok temu uległ bardzo poważnemu wypadkowi  i walczy o  powrót do zdrowia.

Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na jego rehabilitację.  Do akcji włączyły się również  inne jednostki OHP z całego kraju.

 Przypomnijmy, że  1 stycznia 2020 roku były uczeń CKiW OHP w Pleszewie  miał wypadek samochodowy, w którym doznał  bardzo poważnych  obrażeń. Od tego czasu  przeszedł szereg skomplikowanych operacji i do tej pory nie odzyskał świadomości. Konieczna jest specjalistyczna rehabilitacja, na którą rodzina nie ma pieniędzy. Stąd ogólnopolska akcja zbierania nakrętek na rzecz byłego wychowanka – mówi Sylwia Kordylas – zastępca dyrektora Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.

Do tej pory zebrano ponad 2 tony nakrętek, ale zbiórka trwa nadal. Koszt jednego turnusu rehabilitacyjnego dla Patryka sięga 20 000 zł, dlatego zbieranie nakrętek  jest takie ważne. Nakrętki są lekkie, objętościowo jest ich sporo ale liczą się kilogramy, za sprzedaż nakrętek wpływają na konto leczenia pieniądze.

Dyrekcja CKiW OHP apeluje do pleszewian o wsparcie akcji na rzecz Patryka.  Nakrętki można dostarczać  codziennie i zostawiać  przy  portierni CKiW przy Al. Wojska Polskiego 21. Powinny to być wyłącznie nakrętki wykonane z plastiku a nie inne plastikowe przedmioty.

Dodatkowe segregowanie  przysparza wielu problemów firmom, które nakrętki skupują. Podnosi też  koszty recyklingu – tłumaczy Sylwia Kordylas. I dziękuje wszystkim, którzy do tej pory w pomoc dla wychowanka pleszewskiego Centrum się włączyli.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska