Dzień dla pszczół i noc dla nietoperzy w Gołuchowie

Irena Kuczyńska2 sierpnia 20233min
Dzień dla pszczół, noc dla nietoperzy - pod takim hasłem odbywać się będzie impreza, na którą w sobotę zaprasza Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.
358148617_1039133327300021_358025789943127261_n.jpg

Program wydarzenia promocyjno – edukacyjnego w OKL-u Dzień dla pszczół i Noc dla nietoperzy  jest bardzo urozmaicony; będą pokazy, opowieści, bajania, kiermasz miodów, nasłuchiwanie nietoperzy, koncert a nawet kino plenerowe.

Czytaj: Policzyli nietoperze w gołuchowskim parku

Dzień dla pszczół

Święto pszczół i nietoperzy startuje w samo południe, na scenie na polanie przy Oficynie. Potem impreza przenosi się na polanę przy wiacie edukacyjnej nad staw widokowy gdzie od 12.30 do 17.00 trwać będzie jej I część czyli Dzień dla pszczół. W programie: opowieści o pasiekach i pszczołach wracających do lasu, warsztaty budowy domków dla owadów, pokazy bartnicze, kiermasz miodów i wyrobów pszczelich a dla najmłodszych wyrabianie świeczek z wosku, wspólne malowanie kwietnej łąki i gra terenowa „Plaster miodu” z nagrodami.

Dzień pszczół 2022
Pokazy i koncert

Równocześnie na polanie przy Oficynie trwać będzie pokaz kulinarny, pokazie pilarzy i drwali, pokazie psów i sokołów. O 18:00 – na scenie na polanie przy Oficynie – koncert zespołu KOMBI Łosowski

Kombi Łosowski i dzień pszczół
Noc dla nietoperzy

Po koncercie, około 19.30, w Powozowni bajaniem Natalii Kolasy, finalistki Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. red. Andrzeja Zalewskiego pt. „Zły omen” rozpocznie się Noc dla nietoperzy. Po bajaniu wykład chiropterologa z niespodzianką, nasłuchiwanie nietoperzy podczas spaceru terenowego z detektorem ultrasonicznym. O 22.00 na polanie przy Oficynie rozpocznie się kino plenerowe, które zakończy święto pszczół i nietoperzy w w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Czytaj też: Wielki Dzień Pszczół w gołuchowskim parku

Wytrute pszczoły w Kowalewie