Dzień Dziecka z godnością, radością i … cukrową watą

Irena Kuczyńska2 czerwca 20224min
"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” - pod takim hasłem obchodzono w Zespole Placówek Specjalnych w Pleszewie Dzień Dziecka i Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
4-1.jpg

 

Impreza powróciła po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią. Społeczność szkoły czekała na integracyjne spotkanie wszak na co dzień uczniowie, a jest ich 150., na co dzień  się widują. Mają zajęcia w swoich klasach. Radości więc było co nie miara. Wszak obchodzono też Dzień Dziecka.

Pokonać lęk i tremę

Wszyscy, łącznie z zaproszonymi gośćmi, oglądali prace plastyczne, które dzieci przygotowały wcześniej w ramach konkursu pod hasłem ”Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Uczniowie zaprezentowali też przedstawienie pt. “Marzenia dzieci z całego świata” z akcentem międzynarodowym, wszak do szkoły uczęszczają także dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy.

Dyrektorka Elżbieta Kwiatek
Dzień Dziecka połączono z Dniem Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

Na występ składała się również pantomima i układ taneczny a wszystko to w wykonaniu uczniów szkoły. Taki występ publiczny pomaga wychowankom szkoły, którzy mają niepełnosprawności intelektualne i fizyczne, przełamywać lęki, pokonywać tremę – mówi Elżbieta Kwiatek – dyrektorka szkoły.

Czytaj też: Porcelanowe gody Zespołu Szkół Specjalnych

Wata cukrowa musi być

Nie zabrakło atrakcji  dodatkowych  m.in., zawodów sportowych, malowania twarzy, malowania palcami, zabaw konstrukcyjnych, fotobudki, pokazów strażackich. I co istotne, nie zabrakło cukrowej waty, bez której, mimo iż jest  niezdrowa, żaden festyn, zwłaszcza na Dzień Dziecka obejść się nie może.

Festyn w Dzień Dziecka zorganizowano przy wsparciu Pleszewskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych  Razem w Przyszłość , Rady Rodziców ZPS oraz  Fundacja św. Jadwigi w Puszczykowie

Wicestarosta Damian Szwedziak