Filia poczty przy ul. Sienkiewicza będzie otwarta ale nie wiadomo kiedy

Irena Kuczyńska30 sierpnia 20223min
Wracamy do tematu relokacji siedziby poczty w Pleszewie. Jest odpowiedź na pismo Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka dotyczące uruchomienia w centrum miasta filii Urzędu Pocztowego.
20220829_122758.jpg

Zastępca Dyrektora Regionalnego obiecuje, że nowa placówka w centrum miasta będzie uruchomiona, ale terminu nie podaje…

Burmistrz pisze

W sierpniu burmistrz Pleszewa Arkadiusz Ptak, wystosował do Dyrektora Regionalnego pismo z zapytaniem, czy i kiedy zostanie uruchomiona filia w centrum Pleszewa TUTAJ

Dyrektor odpowiada

Odpowiadając na pismo Burmistrza Arkadiusza Ptaka, Zastępca Dyrektora Regionalnego Poczty Polskiej  Michał Świtalski potwierdza, że filia Urzędu Pocztowego, który 11 lipca przeniesiono na dalekie obrzeża miasta Pleszewa, będzie uruchomiona w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 8.

Czytaj: Poczta w Pleszewie przeniesiona, otwarta i poświęcona

Filia będzie

Informuje, że “aktualnie są tam prowadzone prace adaptacyjne, które mają na celu przystosowanie lokalu do prowadzenia działalności pocztowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami”. Zapewnia burmistrza, że “po zakończeniu wszystkich prac adaptacyjnych związanych z dostosowaniem i wyposażeniem lokalu oraz procedowaniem umowy najmu, przekaże burmistrzowi informację o terminie otwarcia placówki w mieście”. Dodaje, że “filia ma poprawić warunki dostępności do usług pocztowych seniorom i osobom niezmotoryzowanym”.

filia poczty tu będzie
Terminu otwarcia nie ma

Aż tyle i tylko tyle, jest zapewnienie o tym, że filia będzie, jednak nadal nie wiadomo kiedy.o było głównym pytaniem skierowanym do dyrektora regionalnego przez burmistrza Pleszewa.

Senior ma prawo

Relokacja urzędu Poczty Polskiej na peryferie miasta jest nadal niezrozumiała dla wielu pleszewian, zwłaszcza starszych. A tych w mieście jest wielu. I mają prawo do godnego życia na emeryturze. W tym do dostępności do ważnych urzędów.