Germanistka zastąpi polonistkę na stanowisku wicedyrektorki pleszewskiego liceum

Avatar photoIrena Kuczyńska24 kwietnia 20243min
Lo_Pleszew-jezyki-obce.jpg
Karolina Żarczyńska zastąpi Łucję Banaś - Kasperską na stanowisku zastępcy dyrektora Liceum im. St. Staszica w Pleszewie. Długoletnia wicedyrektorka zdobyła mandat radnej powiatu pleszewskiego, tym samym musi zrezygnować z funkcji. Kandydaturę Karoliny Żarczyńskiej zaakceptowała Rada Pedagogiczna szkoły.

Foto nauczycieli języków obcych w LO w Pleszewie – pierwsza od lewej Karolina Żarczyńska

Germanistka po polonistce

Karolina Żarczyńska, która stanowisko ma objąć od 1 maja 2024 roku, nie jest absolwentką pleszewskiego liceum, w przeciwieństwie do żegnającej się ze stanowiskiem Łucji Banaś Kasperskiej – polonistki, która w szkole przepracowała 42 lata z tego 16 lat była wicedyrektorką. Odchodzi do powiatu, gdzie prawdopodobnie będzie członkinią zarządu ale zostanie w szkole jako nauczycielka języka polskiego.

Czytaj: Kto za Łucję Banaś – Kasperską w pleszewskim liceum

Wszystko przemawiało „za”

Jej następczyni pochodzi z Witaszyc, kończyła Liceum im. T. Kościuszki w Jarocinie. Z wykształcenia jest germanistką z 22 – letnim stażem. Pracowała najpierw w Gimnazjum w Woli Książęcej, potem w Akademii Dobrej Edukacji w Jarocinie. Od dwóch lat uczy niemieckiego w pleszewskim liceum. Ma kwalifikacje menadżerskie. Radiu Centrum wyznała, że propozycję dyrektorki Lilli Deleszkiewicz przyjęła z radością. Bo – jak mówi – wszystko przemawiało „za” – szkołę zna, bo w niej uczy, nowa praca to nowe wyzwania, nowe perspektywy i szansa na rozwój.

Czytaj też

Czytaj też: Pierwsza matura w pleszewskim liceum w 1923 roku

Pierwsza klasa jak pierwsza miłość

 Wspomnienia szkolnego mundurka

Taki dzień się zdarza raz na 100 lat

Uczyli w liceum w 1989 roku, może Wam też stawiali dwóje?

Co się stało z naszą klasą 20 lat po maturze


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska