Kto za Łucję Banaś – Kasperską w pleszewskim liceum?

Avatar photoIrena Kuczyńska12 kwietnia 20242min
lucyna-kasperska-1.jpg
Zmiana na stanowisku zastępcy dyrektora Liceum im. St. Staszica w Pleszewie. Długoletnia wicedyrektorka Łucja Banaś - Kasperska zdobyła mandat radnej Powiatu Pleszewskiego i po 16 latach żegna się z funkcją. Zostanie w szkole jako nauczycielka języka polskiego

 

Łucja Banaś – Kasperska, która zdobyła mandat radnej z KW Koalicji Obywatelskiej potwierdziła, że rezygnuje ze stanowiska i wybiera działalność w samorządzie powiatu. Jako wicedyrektorka jednostki podległej powiatowi, nie mogłaby łączyć tych dwóch funkcji. Już złożyła wypowiedzenie ale pozostanie w Liceum im. St. Staszica jako nauczycielka języka polskiego. Funkcję wice będzie pełnić do czasu wyboru nowej osoby na to stanowisko ale przed zaprzysiężeniem na radną, co może się odbyć pomiędzy 2 a 7 maja.

Kto za Kasperską?

Matura będzie już bez jej udziału w charakterze wicedyrektorki. Na razie nie wiadomo, kto Łucję Banaś – Kasperską zastąpi w liceum. Decyzję podejmie dyrektorka Lilla Deleszkiewicz, która do przyszłego tygodnia przebywa na wycieczce z uczniami. Łucja Banaś – Kasperska – absolwentka pleszewskiego liceum, nauczycielka języka polskiego w tejże szkole od 38 lat, funkcję wicedyrektorki pełniła przez 16 lat. Prawdopodobnie w Radzie Powiatu Pleszewskiego będzie szefową Komisji Oświaty.

Czytaj też: Wigilia w Staszku jak w Lipcach Reymontowskich


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska