GOŁBREAK powita lato

Avatar photoIrena Kuczyńska28 czerwca 20183min
Gołbreak-plakat-czolo.jpg

W piątek o godzinie 20.30, pod nową wiatą edukacyjną w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, gołuchowska grupa GOŁBREAK koncertowo powita lato.

Projekt muzyczny realizowany przez Akademię Wokalno – Sceniczną Joanny Gogulskiej nosi nazwę „Dzieci kwiaty”.

GOŁBREAK – czyli „idź do przodu w dobrym rytmie” – taką nazwę, skojarzoną też z rodzinną miejscowością, przybrała 30 – osobowa grupa pasjonatów śpiewu, która powstała 4 lata temu przy Gołuchowskim Centrum Kultury „Zamek”.

Spotykają się na warsztatach raz w miesiącu przez cały rok, oddzielnie dzieci i oddzielnie dorośli a przed koncertami codziennie i razem – siedmiolatki i siedemdziesięciolatkowie. Tworzą wielopokoleniową wspólnotę i to wspólne śpiewanie ich cieszy.

29 pań i jeden pan Oliwier Korkosz z Kościelnej Wsi przeniosą słuchaczy w lata 60. i 70. Zaśpiewają same optymistyczne piosenki m.in. „Podaruj mi trochę słońca”, „Kwiaty we włosach potargał wiatr”, „Ja to się cieszę byle czym”.

Będzie śpiew chóralny ale też kawałki solowe – podkreśla dyrektorka GCK Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak, która uważa, że nieważna jest siedziba, której gołuchowskie centrum przecież nie posiada.https://irenakuczynska.pl/urodziny-w-goluchowie/

Ważne jest wspólne realizowanie projektów m.in. takich jak GOŁBREAK, który podnosi adrenalinę śpiewakom ale też widzom. A magię do wielogodzinnych prób i koncertów wnosi Joanna Gogulska.

Zdjęcia z profilu GołBREAK https://www.facebook.com/Go%C5%82BREAK-1551149935194973/SeBaba


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska