Grudniowe weekendy w Pleszewie – na wesoło i na bogato

Irena Kuczyńska28 listopada 20212min
We wszystkie grudniowe weekendy na pleszewskim Rynku odbywać się będą Świąteczne spotkania, na które władze  miasta zapraszają przede wszystkim najmłodszych mieszkańców.
swiateczne_spotkania-czolo.jpg

 

Liczne  atrakcje będą sfinansowane z nagrody jaką otrzymało miasto w rządowym konkursie Pro Familia 2021.

W konkursie Pro Familia 2021 w swojej kategorii – uznano Pleszew za najbardziej prospołeczny wśród gmin miejsko-wiejskich w całej Polsce. Oprócz statuetki był też czek na 50 000 zł, które wrócą do mieszkańców miasta i gminy w postaci przedświątecznych atrakcji.

W związku z tym pleszewski Rynek w trzy przedświąteczne weekendy ma tętnić życiem.

Start w niedzielę 5 grudnia o godzinie 17.00, gdzie odbędzie się odpalenie iluminacji świątecznych połączone z otwarciem wystawy “Pleszewskie jasełka”.

Inauguracja szopki we wtorek 22 grudnia o godzinie 12.00

Kolejne dwa weekendy grudnia na wesoło i na bogato m.in. zagroda żywych reniferów, przejazdy karuzelą wenecką, koncerty na karuzeli,  spektakl akrobatyczny, pleszewski quest Na tropie świętego Mikołaja, spektakle teatralne, warsztaty ozdób świątecznych i pieczenia pierników, foto  budka, świąteczne opowieści, interaktywne zimowe show, wjazd św. Mikołaja na saniach, 18 i 19 grudnia świąteczne przejazdy ciuchcią – bilety do odbioru w Zajezdni Kultury.

Świąteczna ciuchcia kursować będzie 18 i 18 grudnia – bilety można odbierać w Zajezdni Kultury

Dokładny program atrakcji można znaleźć w internecie ale też w wersji papierowej we wszystkich miejsko – gminnych instytucjach.

W piątek po 16.00 i w sobotę po 13.30 do niedzieli – zmiana organizacji ruchu na Rynku.

Osoby, które chciałyby ubogacić ofertę gastronomicznie, mogą się zgłosić w urzędzie.

Ale wydarzenia  na Rynku nie będą typowym jarmarkiem, tylko imprezą dedykowaną dzieciom i rodzicom – podkreśla zastępca burmistrza Pleszewa Izabela Świątek.