II Zlot Starych Ciągników w Kucharach z pokazem młocki z pomocą traktora

Irena Kuczyńska11 sierpnia 20223min
W niedzielę, w Kucharach, odbędzie się II Zlot Starych Ciągników. Wśród nich będzie ciągnik z chłodnicą od czołgu, który skonstruował pasjonat ze Środy Wielkopolskiej. Hitem imprezy może być pokaz młócenia młocarnią z 1978 roku, która jest napędzana cztery lata starszym URSUS-em
611b6cdfdf2d2_o_large.jpg

Pomysł na zlot zrodził się w głowach kilku mieszkańców Kuchar m.in. sołtysa,  Michała Balcera – prezesa OSP Kuchary, Roberta Smułki i radnego powiatowego Andrzeja Biesiady.

Ciągnik z chłodnicą od czołgu

W tym roku Zlot Starych Ciągników odbywa się po raz drugi. Rok temu do Kuchar przyjechało 37 traktorów, wyprodukowanych przed 1990 rokiem. Najstarszy Lanz Bulldog miał 61 lat. W tym roku atrakcją ma być ciągnik w stylu amerykańskim, własnej konstrukcji, o mocy 700 koni mechanicznych, z chłodnicą od czołgu. Należy on do pasjonata ze Środy Wlkp.

Pokaz młocki

I kolejny hit – czyli pokaz młócenia zboża młocarnią napędzaną przez ciągnik URSUS C 355, który należy do Wiktora Balcera – dziadka Michała. Ciągnik ma 48 lat a młocarnia jest 4 lata młodsza. Bez niej w latach 70. i jeszcze 80. nie było żniw.

Zlot i okazja do pokazu młocki młocarnią napędzaną  URSUSem C 355
Młocarnia z 1978 roku – 
W programie…

Impreza startuje o 12.00 na polu u Wojciecha Szczepańskiego, pół godziny później odbędzie się parada ciągników i wybór traktora najładniejszego. Na uczestników zlotu czekają stoiska gastronomiczne KGW Kuchary, loteria fantowa, możliwość przelotu helikopterem a na dzieci dmuchańce a w upał – kurtyna wodna.

II Zlot Starych Ciągników
Czytaj też: Kuchary – małe wioski z ciekawą historią