Inteligentny zegarek z Korpusu Wsparcia Seniorów

Avatar photoIrena Kuczyńska28 listopada 20222min
1-2.jpg
21 samotnych starszych mieszkańców z gminy Gołuchów objęto opieką w ramach "Korpusu Wsparcia Seniorów".

Otrzymali inteligentne zegarki, które zakupiono z dotacji. Samorząd pozyskał ją z funduszu przeciwdziałania COVID-19 w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Inteligentne zegarki

Urządzenia są wyposażone w przycisk bezpieczeństwa z sygnałem SOS, detektor upadku, czujnik, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie z centrum obsługi i z opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe czyli pulsometr, krokomierz. Są połączone z usługą operatora pomocy – w przypadku nagłego zagrożenia lub trudnej sytuacji senior wciska guzik alarmowy, sygnalizując potrzebę pomocy. Zegarki są wodoodporne, są też wyposażone w bezprzewodowe ładowarki.

Opieka na odległość

Taka opieka na odległość  poprawia bezpieczeństwo osób starszych, które mieszkają samotnie, a przekroczyły 65 rok życia. System teleopieki w gm. Gołuchów funkcjonuje od 2017 roku, do tej pory seniorzy nim objęci, a  było ich 32, korzystali z połączonego z telefonem breloka z przyciskiem SOS. Inteligentne zegarki są nowocześniejsze, skuteczniejsze i prostsze w obsłudze – podkreśla wójt gminy Gołuchów Marek Zdunek.

Kasa z Korpusu Wsparcia Seniorów

Na realizację teleopieki  gmina pozyskała 18 887,68 zł z programu Korpus Wsparcia Seniorów, którego celem jest pomoc osobom starszym i samotnym. Po wygaśnięciu umowy program będzie realizowany z środków gminy.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska