Janiak zamiast Bierły w PUP

Avatar photoIrena Kuczyńska22 czerwca 20203min
Piotr-Janiak-czolo.jpg

Piotr Janiak wygrał konkurs i został nowym dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy w Pleszewie.  Zastąpi  na tym stanowisku  dyscyplinarnie odwołanego w maju długoletniego dyrektora Leszka Bierłę. Bierła  wydał oświadczenie, w którym nie zgadza z zarzutami, jakie miał wobec niego starosta.  Zaraz po dyscyplinarnym odwołaniu, które nastąpiło po powrocie z kwarantanny, Leszek Bierła nie chciał komentować decyzji Macieja Wasielewskiego.

Leszek Bierła z dyscyplinarką

Teraz wydał oświadczenie, w którym „nie zgadza się z decyzją Starosty, rozwiązania z nim umowy o pracę w trybie natychmiastowym, bez okresu wypowiedzenia z winy pracownika.” Twierdzi, że „nie było naruszenia obowiązków ani zaniechań związanych z COVID -19, w tym zasad bezpieczeństwa i higieny pracy”.
Podkreśla, że  „wszystkie wnioski w ramach Tarczy antykryzysowej, zostały rozpatrzone w ustawowym terminie”.
Dodaje, że Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie w listopadzie 2019 r. został wyróżniony przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego „za efektywną i pełną zaangażowania pracę na rzecz aktywności zawodowej bezrobotnych”.
Leszek Bierła nie ukrywa, że zamierza się spotkać ze starostą w sądzie.

Tymczasem od 1 lipca jego miejsce zajmie Piotr Janiak – od kilku lat zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Nowy dyrektor planuje aktywizację osób bezrobotnych, pozyskiwanie środków na programy specjalne a także na poprawę funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy, w tym usprawnienie elektronicznych usług w ramach programu e-urząd.
Janiak jest absolwentem wydziału informatyki i zarządzania Politechniki Poznańskiej oraz  studiów podyplomowych z zakresu doradztwa, pośrednictwa, funkcjonowania strefy euro, zamówień publicznych. Aktualnie w pleszewskim PUP są zatrudnione 32 osoby.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska