Jesienny koncert w hołdzie zmarłym kompozytorom w Sali Koncertowej

Irena Kuczyńska15 listopada 20216min
Państwowa Szkoła Muzyczna 1 st. im. Wojciecha Kilara w Pleszewie zaprasza  na piękny, nastrojowy jesienny koncert w wykonaniu Joanny Zawartko (sopran) i Łukasza Romanka (organy) dedykowany zmarłym kompozytorom, w tym patronowi Państwowej Szkoły Muzycznej w Pleszewie - Wojciechowi Kilarowi. Podczas koncertu zabrzmią jedyne w Polsce ORGANY legendarnej firmy Rodgers Artist Series!
Organy-plakat1_Moment.jpg
Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek 18 listopada 2021 roku w Sali Koncertowej w PSM I st. im. W. Kilara w Pleszewie przy ul. Wojska Polskiego 7.

Bilety na koncert w cenie 30 zł można kupić w sekretariacie PSM.

Możliwa REZERWACJA biletów pod adresem: info@salakoncertowa-pleszew.pl
PYTANIA: mail: info@salakoncertowa-pleszew.pl, tel.: 62 742 21 71
A oto informacje o artystach, którzy wystąpią:
 JOANNA ZAWARTKO (sopran)
Artystka ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie śpiewu solowego prof. Agaty Młynarskiej-Klonowskiej.Zadebiutowała w 2013 roku partią tytułową w Rusałce Antonina Dvořáka, podczas koncertowego wykonania tej opery w Filharmonii Dolnośląskiej. Rok później, rolą Desdemony w Otello Giuseppe Verdiego rozpoczęła współpracę z Operą Wrocławską.
Jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, m.in.:
– IX Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (2016, III miejsce i nagroda specjalna),
  –  49. Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Antonína Dvořáka w Karlovych Varach (2014, III miejsce i nagroda specjalna),
  – VI Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu (2013, Grand Prix i nagroda specjalna Dyrektora Opery Wrocławskiej),
  –  II Konkursu Wokalnego im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków w Częstochowie (2011, II miejsce oraz trzy nagrody specjalne),
  – X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju (2010, I miejsce).
Śpiewaczka była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Wrocławia.
Joanna Zawartko bierze udział w międzynarodowych festiwalach muzycznych, m.in. w Dusznikach Zdroju, Bydgoszczy, Kudowie Zdroju, Krakowie, Wrocławiu, Koszycach (Słowacja), Saaremaa Opera Festival (Estonia). Można ją także usłyszeć w Badisches Staatstheater Karlsruhe, Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, Operze Wrocławskiej, Teatrze Wielkim w Łodzi, filharmoniach: Dolnośląskiej, Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Narodowej, Poznańskiej, Sudeckiej, Śląskiej oraz Koszyckiej, a także w Narodowym Forum Muzyki.
 ŁUKASZ ROMANEK (organy)
Ukończył wrocławską Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego. Studiował w klasie organów prof. Magdaleny Czajki (w latach 2006-2008) oraz prof. Andrzeja Chorosińskiego i dra Piotra Rojka (w latach 2008-2011).
Od 2018 roku doskonali swoje umiejętności na Studiach Podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Juliana Gembalskiego.
Koncertuje jako solista i kameralista. Występował w wielu kościołach i salach koncertowych w Polsce, a także w Holandii i Niemczech.
Obecnie posługuje jako organista i dyrygent chóru w parafii p.w. św. Maurycego we Wrocławiu.
Jest również pedagogiem w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Henryka Melcera w Kaliszu, gdzie prowadzi klasę organów oraz zajęcia z improwizacji organowej.
W latach 2011-2017 pełnił funkcję wicedyrektora Metropolitalnego Studium Organistowskiego we Wrocławiu.
Jest również dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Jelczu-Laskowicach.
Artysta w swoim dorobku posiada płytę CD z muzyką organową i wokalną, którą nagrał w 2013 roku wspólnie z sopranistką Joanną Zawartko. Współpracuje również z orkiestrą Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu.