Jest dotacja do modernizacji sali w Tursku

Avatar photoIrena Kuczyńska24 kwietnia 20205min
Zespól-Tursko.jpg

Prawie 900 000 złotych otrzyma gmina Gołuchów od Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rozbudowę i przebudowę sali wiejskiej w Tursku.

Inwestycja będzie realizowana w 2021 roku – potwierdził radiu Centrum wójt Gołuchowa Marek Zdunek.

Jeszcze rok temu takie pieniądze z dotacji byłyby wielką radością. W obecnej sytuacji  też cieszą, ale radość mącą obawy, czy gmina znajdzie w budżecie 300 000 zł, które trzeba dołożyć do dotacji, wynoszącej 70 procent. Projekt o nazwie „Rozbudowa wraz z przebudową sali wiejskiej w Tursku na cele społeczno-kulturalne i edukacyjne” jest bardzo ciekawy. Zakłada przebudowę sali wiejskiej, którą zbudowano w latach 60. na bazie dawnej obory robotników folwarcznych  i przestaje ona spełniać wszelkie wymogi, zwłaszcza, że sala w Tursku jest wykorzystywana na bieżąco. To tu odbywają się próby Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca Tursko, tu zespół przechowuje stroje i instrumenty. W sali odbywają się Zapusty, Ostatki, imprezy Koła Gospodyń Wiejskich a w styczniu grała przy sali Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tu w 2012 roku odbyła się promocja książki Stanisława Małyszki „Tursko i okolice” . Zdjęcia TUTAJ
Projekt, na którego realizację umowę podpisała Marzena Wodzińska z zarządu Województwa Wielkopolskiego, zakłada rozbudowę sali o scenę, zaplecze sanitarne, wymianę wszelkich instalacji, docieplenie ścian i stropodachu, montaż paneli fotowoltaicznych, utwardzenie terenu, parking, oświetlenie i zieleń. Koszt 1 256 000 zł, z czego 887 000 zł to dotacja.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska