Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy – pleszewianie na proteście klimatycznym

Avatar photoIrena Kuczyńska22 listopada 20224min
6-1280x964.jpg
W piątek 11 listopada w Poznaniu odbył się protest klimatyczny pod hasłem „Jeszcze nie wymarła, póki my żyjemy”, organizowany przez Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.

 

W Młodzieżowym Strajku Klimatycznym uczestniczyli pleszewianie – wśród nich Dariusz Allam – nauczyciel języka angielskiego.

Do stolicy Wielkopolski pleszewianie wybrali się transportem publicznym –  jednym z filarów ochrony środowiska. Drogę do stacji w Kowalewie pokonali baną.


Do Poznania dojechaliśmy wygodnie i w miarę szybko (ok. 1h) pociągiem.

Z dworca dotarliśmy na Plac Adama  Mickiewicza, gdzie gromadzili się uczestnicy Młodzieżowego  Strajku Klimatycznego.

Przez godzinę zebrani słuchali informacji o szczegółach szczytu klimatycznego COP, o odblokowaniu ustawy wiatrakowej, o bezpartyjności MSK i potrzebie niezależności energetycznej.

Dariusz Allam uważa, że fajnie spotkać się z ludźmi o podobnych poglądach i wartościach. Z przyjemnością wysłuchał rapu, który wykonał  Nibyzdolny i Oscar.B, oraz piosenki „Imagine” w wykonaniu Kasi oraz Kuby, który  zagrał i zaśpiewał utwory Sheerana

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Poznaniu

Z Placu Adama Mickiewicza uczestnicy Młodzieżowego Strajku Klimatycznego przeszli w kierunku Placu Kolegiackiego. Po drodze skandowaliśmy „Najpiew ludzie, potem zyski”, „Precz z betonem” –  mówi Dariusz Allam.

Wśród eskortujących nas samochodów policyjnych był samochód elektryczny, strajki i protesty nie idą na marne – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny  ma sens – podkreśla pleszewianin
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zakończył się na Placu Kolegiackim


 Z Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym możecie skontaktować się przez Facebooka, Twittera i Instagrama.  Z chęcią pomogę w kontakcie  – podkreśla Dariusz Allam, który  regularnie uczestniczy w protestach.  Zapraszam na kolejne protesty, proszę o kontakt na FB lub 609 391 345. Pozdrawiam serdecznie, Dariusz Allam


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska