Kampania wyborcza na targowisku

Irena Kuczyńska9 lipca 20202min
Jarosław-Urbaniak-czolo.jpg

W czwartek poseł Platformy Obywatelskiej Jarosław Urbaniak przekonywał mieszkańców Pleszewa na Targowisku Miejskim do udziału w wyborach i do oddawania swoich głosów na Rafała Trzaskowskiego. Sprzedający i kupujący chętnie brali do rąk gazetki, tylko niewielu odmawiało, deklarując poparcie dla kontrkandydata

” Dzień dobry, czy pan/pani przeczyta gazetkę Rafała Trzaskowskiego” – takimi słowami zwracał się do sprzedających i kupujących Jarosław Urbaniak. “Dziękuję bardzo, to jest mój kandydat, na niego głosuję, ale poproszę dla sąsiadki” – mówiła pani sprzedająca. “Nie chcę ulotki, ja jestem z tego drugiego sortu” – takie odpowiedzi też były, chociaż nie było w nich agresji.
Mimo, iż były osoby – nieliczne, bardzo agresywnie reagujące na “Gazetki Trzaskowskiego”. Były to starsze osoby, zwłaszcza starsi mężczyźni, którzy powtarzali hasła z przemówień wyborczych Andrzeja Dudy.
Ekipa popierająca Rafała Trzaskowskiego przybyła na Targowisko Miejskie w Pleszewie w godzinach porannych, kiedy jest tam najwięcej kupujących. Rozdano setki ulotek i gazetek. Jarosław Urbaniak, wyjeżdżając do Koźmina na targowisko a potem do Krotoszyna na Rynek, wyraził swoje zadowolenie z kontaktu z pleszewianami, “uśmiechniętymi i pracowitymi”. Gazetki Trzaskowskiego chętniej brali handlowcy, którzy wiedzą, że na pieniądze trzeba ciężko pracować. Jego przeciwnicy częściej trafiali się wśród kupujących. Po sesji Rady Miejskiej na ulice Pleszewa wyjdą  pleszewscy radni, optujący za Rafałem Trzaskowskim.

Foto ZM-R oraz Jarosław Urbaniak