Kasa na drzewa i dojazdy do pól

Avatar photoIrena Kuczyńska9 maja 20212min
czolo.jpg

Wszystkie gminy powiatu pleszewskiego otrzymały dofinansowanie do budowy dróg dojazdowych do gruntów rolnych oraz zakup sadzonek drzew miododajnych. Pieniądze – a jest to 655 000 złotych z pochodzą budżetu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu Ochrony Gruntów Rolnych.

Sadzenie drzew miododajnych w powiecie pleszewskim to odpowiedź na apele pszczelarzy   zatroskanych o kondycję pszczół, które mają coraz więcej problemów z pozyskiwaniem nektarów czy soków, które przetwarzają na miód.

Takimi pszczelimi stołówkami są najczęściej lipy, ale też kasztanowce, klony, leszczyny, jarzębiny. Od kilku lat chętnie aleje z drzew miododajnych tworzy gmina Czermin. W tym rozdaniu środków też otrzymuje  na drzewka 20 000 zł. Więcej TUTAJ

Podobnie jak  gmina Gołuchów 17 880 zł. Gminy powiatu pleszewskiego otrzymały też środki na budowę dróg dojazdowych do pól: Chocz  132 750 zł na drogi w Brudzewku i Oleścu, Czermin 132 750 zł na drogi w Pieruchach, Pieruszycach i Grabie, Dobrzyca 60 750 zł na drogę polną w Galewie, Gizałki 132 750 na drogi polne w Białobłotach i Wronowie, Gołuchów na drogę polną w Jedlcu i gmina Pleszew 25 313 zł na drogę dojazdową w Kowalewie.

Umowy, z burmistrzami i wójtami gmin powiatu pleszewskiego, podpisał w Starostwie Powiatowym w Pleszewie Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska