Kawiarenka Literacka z księdzem w roli głównej

Irena Kuczyńska21 lipca 20212min0
Na kolejne spotkanie w Kawiarence Literackiej zaprasza w środę o godzinie 18.00 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Pleszew. Gościem będzie ks. Marcin Walczak - wokalista, autor powieści kryminalnych, wikariusz w Parafii św. Trójcy w Mikstacie.
plakat.jpg

W miesiącach letnich Kawiarenka Literacka przenosi się z biblioteki do ogródka przy Pubie Piwnica na pleszewskim Rynku, tam gdzie w weekendy odbywają się koncerty w ramach Pleszewskiej Strefy Kultury. Bohaterką spotkania czerwcowego była Aldona Jańczak – nauczycielka, blogerka, poetka, autorka bloga oraz tomiku poezji „@Zachwycona życiem”.

Więcej TUTAJ

W najbliższą środę z pasjonatami literatury spotka się ks. Marcin Walczak – pleszewianin pracujący w parafii św. Trójcy w Mikstacie ale wciąż utrzymujący przyjazne relacje z rodzinnym miastem. W ostatnią niedzielę wystąpił jako solista zespołu VINTAGE na scenie ogródka przy Pubie Piwnica, w środę opowie o swoich przygodach z literaturą.

Ksiądz Walczak jest autorem krwawej powieści kryminalnej „Degustator”, której akcja częściowo toczy się w Pleszewie. Aktualnie pracuje nad kolejnym kryminałem zatytułowanym „Wiedźma”.

Moderatorką spotkania z księdzem Marcinem, człowiekiem renesansu – tak się mówi o nim w Pleszewie, będzie dyrektorka biblioteki Zuzanna Musielak – Rybak. Początek o godzinie 18.00.

Bohaterem sierpniowego spotkania w Kawiarence Literackiej w ogródku przy Pubie Piwnica na pleszewskim Rynku będzie Paweł Sarbinowski – poeta, reżyser, współtwórca Warsztatów Kina Niezależnego SPAM w Pleszewie.