Kino Hel czeka już tylko na nową kawiarnię w starym stylu

Avatar photoIrena Kuczyńska17 stycznia 20233min
1.jpg
Dobra wiadomość dla pleszewskich kinomanów - zakończył się kolejny etap modernizacji  kina "Hel".

Przeorganizowana została przestrzeń strefy widza przed salą widowiskową – w kinie Hel są nowe sanitariaty w nowej lokalizacji, przygotowano też pomieszczenia pod kinową kawiarenkę.

Zmiany, zmiany, zmiany

Ten etap modernizacji kina Hel dotyczył przeorganizowania całej przestrzeni obiektu oprócz sali widowiskowej, którą poddano liftingowi już wcześniej. Ponieważ kino weekendowo działało w czasie remontów, kinomani mogli na bieżąco obserwować zmiany zachodzące w obiekcie. Ale efekt końcowy można podziwiać od kilku dni.

Z myślą o widzach

Przestrzeń strefy widza się powiększyła, wyburzone zostały stare toalety, które przeniesiono w miejsce również wyburzonych, niepotrzebnych w epoce kina cyfrowego, pomieszczeń niezbędnych w epoce kina tradycyjnego. Toalety dostosowano do potrzeb osób  z niepełnosprawnościami.

Kino Hel – nowe toalety
Kino Hel po remontach
Była restauracja będzie kawiarnia

Wygospodarowano miejsce na kawiarenkę kinową, której otwarcie będzie kinową kropką nad „i”. W ten sposób historia zatoczy koło. Na początku XX wieku w tej kamienicy przy ul. Poznańskiej 36, aktualnie dzielonej pomiędzy Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie i kino „Hel”, znajdował się elegancki hotel z restauracją i sceną, gdzie występowali aktorzy amatorzy, a raz gościem hotelu była aktorka Helena Modrzejewska – bratowa Chłapowskich z Żegocina.

Więcej:Helena Modrzejewska w hotelu Victoria w Pleszewie

Hotel Victoria w Pleszewie
Z książki „Wędrówki po dawnym Pleszewie”

Dotacja z Kulis Kultury

Ten etap remontu pochłonął 583 854,21 zł, z czego 90 000 to dotacja z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu „Kulisy Kultury”.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska