Kino „Hel” przygotowuje się do zmian. Na początek toalety

Avatar photoIrena Kuczyńska25 maja 20223min
281887097_330959235858911_5404037066164554676_n.jpg
Wkrótce rozpocznie się II etap modernizacji siedziby pleszewskiego kina "Hel". Miasto pozyskało 90 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego, z programu Kulisy Kultury, na zmianę lokalizacji toalet i dostosowanie ich dla osób niepełnosprawnych.

 

W III etapie, na wyburzonej przestrzeni, powstanie kawiarnia kinowa.  W IV przebudowane będzie wejście do kina. Szczegóły zdradził radiu Centrum Przemysław Marciniak – dyrektor Zajezdni Kultury. Niewątpliwie po tych wszystkich zmianach, pleszewskie kino będzie piękne.

Toalety z lewej na prawą

Zwłaszcza, że w I etapie modernizacji  kino zyskało wyremontowaną salę z ledowym oświetleniem.

Kino „Hel” w Pleszewie sala widowiskowa

Z pewnością pleszewskich kinomanów, zwłaszcza tych, poruszających się na wózkach, ucieszy informacja o II etapie remontów. Projekt przewiduje przeniesienie sanitariatów ze strony lewej na prawą. A dokładnie w miejsce gdzie teraz są pomieszczenia gospodarcze. Nowe toalety będą miały wszelkie urządzenia ułatwiające życie osobom na wózkach i z laskami.

I co istotne, z toalet bez problemu skorzystają kinomani  poruszający się na wózkach. Kosztować to ma 90 000 zł, na co miasto pozyskało środki unijne z programu Kulisy Kultury. Jesienią toalety mają być gotowe.

Kawiarnia i winda

Wtedy rozpoczną się prace projektowe nad zagospodarowaniem przestrzeni po toaletach i holu, gdzie w III etapie, powstać ma kawiarnia.

Tu będzie kawiarnia

Więcej: Kawiarnia w kinie Hel? Jest pomysł!

Prawdopodobnie przyszły dzierżawca otrzyma lokal w tzw. w stanie deweloperskim. W związku z czym będzie  mógł sobie lokal wykończyć zgodnie z własnym pomysłem. Natomiast w  IV etapie – zmieni się lokalizacja wejścia do kina.

Kino „Hel”

Dyrektor Zajezdnia Kultury w Pleszewie  Przemysław Marciniak rozważa dwa warianty wejścia do kina: od strony liceum albo z ukosa – częściowo z ulicy. Nie wyklucza zainstalowania windy, która zniweluje różnicę poziomów. Zamknięcia kina się nie przewiduje. Oprócz tradycyjnej sierpniowej przerwy technicznej.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska