Kino Hel w Pleszewie zamknięte na czas remontu

Avatar photoIrena Kuczyńska18 sierpnia 20222min
283281858_715781766208632_6599941116946809881_n.jpg
Niestety, z powodu prac remontowych, pleszewskie kino Hel będzie nieczynne do 4 września.

Za drugim podejściem, udało się rozstrzygnąć przetarg, na wykonanie sanitariatów dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami w nowej lokalizacji, remont pomieszczeń socjalnych i remont obszaru strefy widza.

Czytaj też:Remont kina się zaczyna, będzie przestrzeń w stylu retro

Zamknięte przez 2 weekendy

Wydawało się, że uda się pogodzić prace remontowe z normalnym funkcjonowaniem kina Hel , zwłaszcza, że ono jest w Pleszewie otwarte tylko w weekendy. Zakres prac modernizacyjnych nie pozwala na uruchamianie kina, stąd decyzja o jego zamknięciu. Warto jednak te dwa upalne tygodnie lata poświęcić, żeby od września cieszyć się nowościami, skierowanymi szczególnie do osób z niepełnosprawnościami. Kinomanom pomoże na pewno przetrwać fakt, że w czwartek o 21.00, na parkingu przez Zajezdnią Kultury, odbędzie się seans plenerowy.

Rewolucja w holu

Wracając do remontu kina Hel – miasto pozyskało 90 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego z programu „Kulisy kultury”, dokłada pół miliona swoich pieniędzy i prace mogą ruszyć. Najpierw trzeba rozebrać stare ściany działowe, zdemontować instalacje i potem na nowo zagospodarować przestrzeń holu, pomieszczeń biurowych, dawnych toalet, które będą przeniesione w inne miejsce. Do tego dochodzi wymiana wszystkich instalacji i prace końcowe.

Kawiarnia kropką nad „i”

Dodajmy, że w ostatnim etapie modernizacji siedziby kina Hel, w przestrzeni po toaletach powstanie kawiarnia w stylu retro, działające niezależnie od godzin pracy kina.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska