Remont kina się zaczyna, będzie przestrzeń w stylu retro

Irena Kuczyńska25 lipca 20223min
W przyszłym tygodniu rozpocznie się kolejny etap modernizacji pleszewskiego kina "Hel".  Zakłada on zmianę lokalizacji toalet i dostosowanie ich do osób z niepełnosprawnościami.
281920040_419853606350834_7567787151507248261_n-640x425-Kopia.jpg

 

Remonty nie zakłócą weekendowej działalności kina Hel – zapewnia słuchaczy radia Centrum dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak.W I etapie zmieniono aranżację sali widowiskowej na bardzo nowoczesną.

Kino Hel w Pleszewie
W stylu retro – toalety…

W kolejnym etapie rozpocznie się przebudowa holu, pomieszczeń biurowych, magazynowych, kasy i toalet. Ta przestrzeń zostanie urządzona w stylu retro, co ma nawiązywać do pierwotnej funkcji nieruchomości – a była to sala widowiskowa z restauracją i hotelem. Kamienica została zbudowana w 1886 roku.

Na początku XX wieku mieścił się tu elegancki Hotel “Wiktoria”, gdzie wystawiano spektakle a gościła w nim nawet aktorka Helena  Modrzejewska. Ta funkcja, części kamienicy użytkowanej przez dom kultury, ma powrócić.

Czytaj: Helena Modrzejewska w hotelu Victoria w Pleszewie

Był hotel jest kino Hel
… i kawiarnia

W III etapie modernizacji kina, co nastąpi w roku przyszłym, powstanie w kinie elegancka kawiarnia, nawiązująca klimatem do szalonych lat 20. i 30. XX wieku.

Kino czynne w weekendy

Tymczasem w przyszłym tygodniu rozpocznie się burzenie tego co niepotrzebne i przenosiny toalet, które też mają być w stylu retro.

Hel – ta przestrzeń będzie wyburzona i przeorganizowana
Hel – ta przestrzeń będzie przeorganizowana

Prace nie zakłócą działalności kina, oczywiście weekendowej. Firma będzie działać od poniedziałku do piątku – podkreśla dyrektor Zajezdni Kultury Przemysław Marciniak.

Kulisy kultury

Na ten etap modernizacji kina “Hel” miasto pozyskało 90 000 dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, z programu Kulisy Kultury.