Kolejne łóżka covidowe w pleszewskim szpitalu

Avatar photoIrena Kuczyńska2 listopada 20203min
szpital-łóżko.jpg
Decyzją Wojewody Wielkopolskiego, od czwartku 5 listopada w Pleszewskim Centrum Medycznym zostanie utworzonych kolejnych 30 łóżek covidowych. W sumie będzie ich 75 czyli prawie 30 procent wszystkich łóżek, którymi dysponuje pleszewski szpital – potwierdza radiu Centrum Błażej Górczyński – prezes PCM.
Aktualnie w pleszewskim szpitalu znajduje się 45 łóżek na oddziale dedykowanym pacjentom z COVID-19.  Powstał on w wolnych przestrzeniach na bazie łóżek nieistniejącego oddziału nefrologicznego. Nowe łóżka wymagają przeorganizowania pracy szpitala. Mówiąc najprościej, na czas pandemii  oddział wewnętrzny, stanie się covidowym. Pacjenci z tego oddziału zostaną przeniesieni do innych szpitali. Co nie znaczy, że pacjenci wymagający nagłej interwencji, zostaną odesłani spod szpitala. Będą leczeni na oddziale kardiologii – zapewnia prezes Błażej Górczyński.
Wracając do oddziału covidowego, który będzie oddzielony śluzą czystą i brudną, transport pacjentów będzie się odbywać jedną z wind. Jeśli chodzi o lekarzy, pielęgniarki, opiekunki, salowe – pozostaną na swoim dotychczasowym miejscu pracy, tylko pacjent się zmieni.
Od czwartku będzie więc w Pleszewie 75 łóżek covidowych, w tym 3 respiratorowe i 7 łóżek obserwacyjnych. Jest to prawie 30 procent wszystkich szpitalnych łóżek. Prezes Górczyński podkreśla, że personel szpitala pleszewskiego jest bardzo obciążony, aktualnie 48 pracowników przebywa na kwarantannach lub w izolacji. Aby szpital mógł normalnie funkcjonować, często trzeba przesuwać pracowników między oddziałami.

Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska