Kolekcjonerzy w klubie

Avatar photoIrena Kuczyńska31 stycznia 20203min
Piotr-Swiderski.jpg

W Pleszewie powstaje Klub Pasjonaty i Kolekcjonera. Formuła jest otwarta, nie liczy się miejsce zamieszkania, tylko pasja i kolekcja.

W poniedziałek  w Zajezdni Kultury w Pleszewie odbędzie się zebranie, na którym zostaną wybrane władze Klubu.

Jest moc – mówi Piotr Świderski – jeden z inicjatorów Pleszewskich Spotkań Kolekcjonerskich, które już 6 razy zorganizowano w Pleszewie w największej Hali Sportowej. Na ostatniej imprezie swoje kolekcje prezentowało prawie 100 kolekcjonerów. I tam zrodził się pomysł utworzenia Klubu.

Na pierwsze, bardzo nieoficjalne spotkanie przyszło 21 osób i są zainteresowane kolejne osoby. Mogą przybyć do Zajezdni Kultury w Pleszewie 3 lutego na godzinę 18.00.
Piotr Świderski prosi aby wcześniej potwierdzić swój udział w zebraniu telefonicznie 691277180. Zebrani wybiorą władze Klubu, który będzie się spotykał co dwa miesiące w pierwszy poniedziałek, oczywiście w Zajezdni Kultury.

Jeśli chodzi o kolekcjonerów i ich zbiory, to kolekcjonować można dosłownie wszystko: od znaczków, kapsli, banknotów, monet, medali, pocztówek, książek, naczyń, etykiet zapałczanych, ołówków, starych zdjęć, po szkło artystyczne, akcesoria strażackie, kolejarskie czy stare motocykle i kaski. A do klubu mogą należeć nie tylko mieszkańcy Pleszewa! Bo pasje nie mają granic.

Pleszewski Klub Pasjonaty i Kolekcjonera, podobnie jak Pleszewskie Spotkania Kolekcjonerskie jest otwarty dla wszystkich, niezależnie od tego, ile mają lat i jak duża jest ich kolekcja – mówi Piotr Świderski.


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska