„Kompaktowa młodzież” -program pilotażowy dla młodych bezrobotnych „

Avatar photoIrena Kuczyńska3 lutego 20222min
Pupp1.jpg
Ponad 860 000 złotych pozyskał powiat pleszewski na kompleksowe wsparcie osób, które nie ukończyły 30. roku życia, nie pracują, nie kształcą się, nie szkolą się i  nie odbywają stażu.
W ramach programu pilotażowego  „Kompaktowa młodzież”, mogą skorzystać z grantu, który jest dofinansowany  przez  Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej „Stabilna praca – silna rodzina”.

Projekt będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie, gdzie 200  młodych osób biernie czeka na podobne wsparcie – powiedział radiu dyrektor Piotr Janiak.

Kompleksowy pakiet zakłada stworzenie młodym warunków do pozostania w Pleszewie i w powiecie pleszewskim i tu znalezienia zatrudnienia bądź stworzenia sobie miejsca pracy.

We wszystkich działaniach uczestnik projektu może liczyć na kompleksowe wsparcie doradcy z PUP. W ramach projektu  otrzymuje się grant czyli 1505 złotych na start na rynku pracy czyli np. na fryzjera, nowy ciuch, bilet, paliwo.

Można skorzystać z grantu na zatrudnienie, gdzie doradca pomaga szukać pracy, a pracodawca otrzymuje 18 060 zł na zwrot części wynagrodzenia przez rok.

Tyle samo można otrzymać na samozatrudnienie, które powinno trwać 15 miesięcy. Ale przy tych grantach można skorzystać jeszcze z dwóch – na pracę zdalną do 3010 zł i na kształcenie ustawiczne do 4515 zł.

W ramach projektu jest 30 grantów,  w tym 20 dla osób zainteresowanych pracą najemną i 10 dla chętnych na samozatrudnienie. Nabór wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy ruszył 2 lutego, potrwa do 16.

Dokumenty rekrutacyjne można składać osobiście, przez pocztę, przez internet. Decyduje data wpływu dokumentów. A zainteresowanie grantami jest duże.

Projekt „Kompaktowa młodzież” wpisuje się w nową kampanię promocyjną  „Kompaktowy Pleszew” czyli koncepcję miasta 15- minutowego.

 


Info Pleszew - Irena Kuczyńska - logo


© 2022 – Info Pleszew – Irena Kuczyńska